تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , مهر, ۱۳۹۳ | ۲۰:۰۵:۲۷
کد مطلب : 48374

اعتراف جان مک کین درباره داعش

جان مک کین سناتور تندوری آمریکایی در گفتگو با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز آمریکا به داشتن ارتباط قوی با داعش و سایر گروههای تروریستی در سوریه اعتراف کرد.

 به نقل از مشرق، پایگاه اینترنتی میدل ایست آنلاین به نقل از ناظران آمریکایی نوشت: صحیح نیست که مک کین در برنامه زنده تلویزیونی اینگونه سخن بگوید.
آنان افزودند: آنچه این سناتور آمریکایی که به ایده های افراطی معروف است، گفت، مانند اشتباه لفظی است به ویژه وقتی گفت با اعضای داعش دیدار کرده است و آنان را به خوبی می شناسد.
مک کین، سناتور تندروی جمهوریخواهان در مجلس سنا، در پاسخ به سخن راند پل سناتور آمریکایی درباره ارتباطش با گروه های تروریستی در سوریه خاطرنشان کرد، آیا پل به سوریه رفته و با داعش و افراد مسلح دیدار کرده است، خیر. این به گفته برخی، نشان می دهد وی با آنان دیدار کرده است.

وی در ادامه مصاحبه درباره ارتباطش با گروه های تروریستی گفت: من آنان را می شناسم و بر خلاف پل با آنان همواره در تماسم.

بنابراین گزارش، پیش از این فاش شده بود که در جریان سفر ماه مه سال ۲۰۱۳ مک کین به سوریه و دیدار او با تروریست ها، ابو بکر البغدادی خلیفه داعش نیز در مذاکرات و جلسات مشترک با این سناتور آمریکایی و رقیب اوباما در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۸، حضور داشته است.
با وجود این که گفته می شود مک کین از مهمترین هواداران مداخله نظامی آمریکا در سوریه برای مقابله با داعش است، اما گفت و گوی تلویزیونی وی با واکنش هایی در جامعه آمریکا همراه بوده است.

تحلیلگران سیاسی تاکید می کنند که دولت آمریکا جدی ترین حامی داعش است و درحالی ادعای مبارزه با داعش را مطرح می کند که جدیدترین سلاح ها را دراختیار آنان قرار داده است.

انتهای پیام/ ط