تاریخ انتشار خبر: ۲ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۰:۱۱:۵۴
کد مطلب : 74581
اسناد دادگاه نشان می‌دهد؛

اعتراف خاخام مشهور آمریکایی به دیدزدن زنان برهنه +عکس

فرویندل تا پیش از آنکه در اکتبر ۲۰۱۴ بازداشت شود برای ۲۵ سال خاخام کنیسه کشر اسرائیل در محله اعیان‌نشین جورج‌تاون در واشنگتن بود.

یک خاخام مشهور آمریکایی به ۵۲ مورد دیدزدن زنان برهنه از طریق فیلمبرداری از آنها در حمام کنیسه اش اقرار کرد و گناهکار شناخته شد.
دادستان این پرونده می‌گوید بری فرویندل، ۶۳ ساله، خاخام کنیسه یهودیان ارتدکس در شهر واشنگتن احتمالا از ۱۵۰ زن برهنه فیلم گرفته است اما این خاخام به دستکم ۵۲ مورد اعتراف کرده است.

 

 

 

 

به نوشته بی بی سی، فرویندل تا پیش از آنکه در اکتبر ۲۰۱۴ بازداشت شود برای ۲۵ سال خاخام کنیسه کشر اسرائیل در محله اعیان‌نشین جورج‌تاون در واشنگتن بود.
این خاخام یهودی پس از آن بازداشت شد که یکی از افراد مسئول بخش حمام کنیسه، دوربین مخفی جاسازی‌شده را در این محل پیدا کرد.
در پی این کشف، آقای فرویندل از عضویت در کنیسه اخراج شد. از جمله اعضای مشهور عضو این کنیسه، جک لو وزیر خزانه داری آمریکا و جو لیبرمن سناتور پیشین هستند.
اسناد دادگاه نشان می‌دهد که فرویندل ابزار فیلمبرداری را در ساعت دیجیتالی مخفی کرده بود که در محوطه تعویض لباس و استحمام قرار داشت.

 

 

 
او ابتدا به شش مورد چشم‌چرانی متهم شد اما بازرسی از محل سکونتش، افشای فیلم‌هایی دیگر را در پی آورد که بر ابزار دیجیتال ذخیره شده بود.
رونالد ماکن دادستان این پرونده گفته است که برای فرویندل، حکم زندانی سنگین درخواست می‌کند تا منعکس کننده سنگینی جرم او در نقض حریم خصوصی و کرامت قربانیان باشد.