تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , تیر, ۱۳۹۳ | ۰۹:۰۳:۱۴
کد مطلب : 35682
امام جمعه آبادان:

اعتراف می کنیم بعد از انقلاب برای حجاب کاری نکردیم/مسئولان باید بابت حادثه دهکده بریم پاسخگو باشند

عصر آبادان: امام جمعه آبادان طی سخنانی به موضوعات مختلف فرهنگی،اجتماعی کشور و شهرستان پرداخت.

امام جمعه آبادان درسخنانی با اشاره به روز عفاف و حجاب اظهار داشت: باید اعتراف کنیم بعد از انقلاب آنطور که می بایست ، کار فرهنگی نکردیم و الگوی درستی در زمینه عفاف و حجاب به جوانان ارائه نکردیم. دشمن نیز از این مهم استفاده کرد و برای جوانان کشوری که در جنگ، تحریم و فشار اقتصادی بود، برنامه ریزی کرد و متاسفانه تا حدودی موفق شد.

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی افزود: کم توجهی خانواده ها ، بالارفتن سن ازدواج و تبلیغات دشمن و الگودهی غلط از سوی رسانه های آنان به خانواده ها موجب وارد شدن آسیب های جدی به باورهای دینی و ارزشی مردم ما شد.

وی گفت: اولین برکات و آثار عفاف و حجاب ، آرامش روانی است و خانمی که حجابش را حفظ می کند درواقع آرامش را به خانواده خود هدیه کرده است.تازه مسلمان شده ای می گوید و معتقد است: سلامت روح مردم و جامعه با نوع و کیفیت پوشش زنان در جامعه رابطه ی مستقیم دارد.بخش عمده ای از آرامش جامعه بر عهده زنان است که با حفظ پوشش صحیح می تواند این آرامش را به وجود آورد.در پی این بی حجابی است که آزادی ها و معاشرات نامشروع و افزایش هیجان ها و التهاب های جنسی است که بی بند وباری در خانواده ها شکل می گیرد و طلاق ها در جامعه بیشتر می شود.

این استاد حوزه ودانشگاه خاطر نشان کرد: فقدان حجاب عامل انهدام خانواده هاست و بالعکس حجاب هم عامل حفظ زیبایی های زن از نامحرمان و هم موجب تقویت پایه های زندگی مشترک است.ضمن اینکه این بدحجابی از دلایل بالارفتن سن ازدواج هم هست چرا که جوانان با نگاه کردن به بدپوششی ها ، بخش مهمی از لذت های روانی اش را تامین می کنند و به ازدواج کمتر تن می دهند.

ابراهیمی در بخش دیگری از سخنان خود به وقایع ۱۸ تیر ۷۸ اشاره و خاطر نشان کرد: این رویداد درس ها و عبرت های مختلفی را برای مردم ما به همراه داشت.یکی از این عبرت ها این است که دشمن هرجا حفره ای و شکافی پیدا کند با تمام قدرت وارد می شود تا کشورمان را از پای در بیاورد.در آن سال ها هم سعی کرد فضای دانشگاه را متشنج کند و مردم و نظام را روبروی هم قرار دهد.

وی افزود: دیگر اینکه جدی گرفتن فتنه گران و تجدیدنظرطلبان داخلی که عامدانه یا نادانسته از عمال و مجریان دشمن می شوند. اینها همانند میکروب های پنهانی هستند که در صدد هستند در صورت وجود آلودگی خود را ظاهر کنند و جامعه را از پای در بیاورند.

امام جمعه آبادان تصریح کرد: عدم اعتماد به سیاسیون بی تقوا و فتنه گر مهم ترین عبرتی است که از این جریان می توان برداشت کرد.امام عزیز فرمود : ملاک حال افراد است.لذا باید حواسمان باشد پشت سر ولایت و گوش به فرمان او حرکت کنیم و دنباله رو جریان سیاسی باشیم که در زیر پرچم ولایت فقیه حرکت می کند.

خطیب جمعه آبادان یادآور شد: عبرت دیگر ماجرای ۷۸ که در سال ۸۸ هم نمود داشت ، تکیه بر توده های مردم بود.زبر مردم در آن شرایط با حضور آگاهانه و به موقع خود ، خون تازه ای به شریان های انقلاب اسلامی تزریق کرد.البته مهم ترین نکته این ماجراها ، نقش بی بدیل ولایت فقیه در حل معضلات بود که مدیریت رهبری و ولی امر مسلمین در همه صحنه ها به وضوح دیده شد.

وی همچنین به حادثه اخیر در دهکده بریم آبادان اشاره و خاطرنشان کرد: خبر فوت دو جوان آبادانی در حادثه دهکده بریم باعث تاثر شدید بنده شد.اگر بخشی از مسئولان پیش از این ،هشدارهای لازم را جدی می گرفتند اکنون این اتفاق رخ نمی داد.در واقع آنهایی که کوتاهی وبی تدبیری کردند باید جواب بدهند.

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی به موضوع مهم کشتار مردم غزه نیز اشاره کرد و گفت: مسئله فلسطین دل هر مسلمانی را به درد می آورد.وقتی نگاه می کنیم به سوریه ، به فلسطین و عراق و… به وضوح دلارهای آل سعود را در آنها می بینیم.

وی به نقش عربستان در این اقدامات اشاره و تصریح کرد: این بار نیز سکوت مرگبار آنها در مقابل فلسطین و همراهی با جنایات اشغالگران رژیم صهیونیستی ما را به این باور رسانیده که آنها دست نشانده های آمریکا هستند.آنهایی که دم از دموکراسی و حقوق بشر می زنند ، چرا وقتی پاهای طفل شیرخوار در آغوش مادرش قطع می شود ، حرفی نمی زنید و سکوت اختیار می کنید؟در ماه مبارک رمضان این جانیان وحشی به جان مسلمانان در قلب قبله مسلمانان می افتند وحکام عربستان که بوئی از اسلام نبرده اند در قبال آنان سکوت می کنند.

خطیب جمعه آبادان در پایان خطاب به سران سعودی افزود: تف و اف بر شما که آمریکا با تمام وجودش از اسرائیل جنایتکار حمایت می کند اما شما نه تنها از مسلمانانی که در کنار مسجدالاقصی در حال نمازخواندن هستند ، حمایت نمی کنید بلکه کمک ها و سکوت شما باعث می شود که رژیم جعلی صهیونیستی جرات بیشتری برای نابودی مسلمانان پیدا کند.