تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۰۲:۰۰:۲۰
کد مطلب : 88354
امام جمعه آبادان در جمع طلاب آبادان و خرمشهر:

اعدام “شیخ نمر” نابودی آل سعود را نزدیک تر می کند / هر توطئه ای در منطقه به پا شود پای سعودی ها در میان است

عصر آبادان: امام جمعه آبادان در جمع طلاب حوزه علمیه ، اعدام شیخ نمر را محکوم کرد و آن را لقمه گلوگیری برای سعودی ها دانست.

به گزارش عصر آبادان ، حجت الاسلام والمسلمین علی ابراهیمی امام جمعه آبادان در اجتماع طلاب حوزه علمیه آبادان و خرمشهر طی سخنانی اظهار داشت: قبایل یمنی بدون لباس نظامی با همان لباس معمولی مسلح و شجاعانه در مقابل آل سعود ایستاده اند ، در لبنان نصر الله این همدلی را به وجود آورد ، در بحرین علماء این انقلاب را به وجود آوردند در یمن هم تربیت شدگان حوزه علمیه امام صادق (ع) این انقلاب را بر پا کردند.

وی افزود: شعار این انقلابیون فقط شیعه نیست ، اتفاقی که در حیات خلوت عربستان رخ داده  عربستان را به تمام معنا بهم ریخته است ، بسیاری از سران قبایل یمن باج بگیر و حقوق بگیر عربستان بودند.اما غیر از القاعده و نیرو های دست به سینه طرفدار منصور هادی همه مردم به زیر پرچم انصار الله  آمدند چرا ؟ چون شعار انصارالله شعار شیعه نبوده بلکه شعار نجات کشور بوده است ، همان شعاری که امام (ره) سر داده بود و سعودی ها از این واهمه دارند.

امام جمعه آبادان خاطرنشان کرد: عربستان خیانت های بسیاری کرده از جمله در زمان جنگ ۸ ساله تحمیلی به قاطعانه از صدام ملعون پشتیبانی کرد ، مسئله سوریه و لبنان و ترور رفیق الحریری نیز از توطئه های آل سعود بود.

وی گفت: برای اینکه بتوانند حزب الله را از بین ببرند دست به این توطئه ها زدند ، در جهان اسلام هر اختلافی می بینید پای عربستان را هم در آنجا می بینید ، دنبال این بودند بعد از سالیان متمادی حکومت بشار اسد را از بین ببرند اما موفق نشدند.دنبال این بودند اتحاد لبنان را از بین ببرند باز هم موفق نشدند ، البته در مسئله بحرین موفقیت هایی داشتند چون مردم چیزی در دست نداشتند ، در مصر هم موفقیت هایی بعد از بیداری داشتند وقتی دیدند کشور یمن که خلوت گاه آنها است و ۱۵ هزار از سران قبایل یمنی را حقوق می دادند در مسئله یمن موفق نشدند و با شکست مواجه شدند .حتی تلاش کردند در فلسطین چالش ایجاد کنند ، الآن در این برهه از زمان بهترین فرصت را این دیدند که بیایند جنگ و نگاه را از جنگ سنی-سنی یا بیداری اسلامی در عربستان  ، به سمت مسئله جنگ شیعه و سنی بکشانند.

ابراهیمی تصریح کرد: لذا اگر بنا باشد حکم آیت الله نمر اجرا شود ، نگاهشان به این مسئله است که دعوا را دعوای سنی و شیعه نشان دهند و دعوا ها را با این نوع نگاه مدیریت کنند.

وی اظهار داشت : شاید برای شما هم این سوال پیش آید که انصارالله نمی توانند عربستان را موشک باران کنند ؟ تجهیزاتی ندارند که به عربستان حمله کنند و کاسه کوزه های آل سعود را بهم بریزند ؟در این مسئله چند نکته وجود دارد. اول اینکه انصارالله دنبال این هستند کشور خودشان را از لوس القاعده پاک کنند ، اما یکی از مسائلی که صحبت های سید حسن نصر الله مویده آن است و در مجامع عمومی به آن اشاره شد این است که انصارالله اگر به کشور عربستان بلافاصله حمله می کردند در خود یمن انشقاق به وجود می آمد .

این استاد حوزه و دانشگاه در ادامه گفت: نکته دوم این است که عربستانی ها می گفتند به ام القرای جهان اسلام حمله شده و همه کشور ها را بر علیه یمن متحد میکردند و نکته برجسته تر اینکه بارها وهابیت اعلام کردند که ما حتی باید علاماتی که بالای سر قبر پیامبر (ص) را از بین ببریم ، گلدسته های مسجد النبی را هم باید از بین ببریم ، حتی بعضی از وهابی ها اشاره می کردند این چیست چهار تا سنگ که مردم به دور آن میچرخند باید این را هم از بین ببریم .منتظر فرصتی بودند که شاید انصارالله عربستان را با موشک هدف قرار بدهند و خود وهابی ها مسجد النبی و خانه خدا را با موشک بزنند و بعد گردن انصارالله و یمنی ها بیندازند.

حجت الاسلام ابراهیمی تصریح کرد: در عربستان بسیاری از مردم مظلوم که در زندان های آل سعود هستند ، انتظار دارند کسی فریاد آنها را سردهد و شیخ نمر فریاد مردم مظلوم عربستان را سر می داد. منطق و تاریخ شیعه نشان میدهد که اگر در کربلا امام حسین (ع) به شهادت رسید قیام های بعدی و متعددی شکل گرفت.اگر موسی بن جعفر (ع) را زندانی کردند اما فرزندان آن امام که در سراسر کشور پخش شدند و زمینه بیداری را فراهم کردند. و به فضل الهی اگر شیخ نمر را به شهادت برسانند و چه شیخ نمر در زندان بماند ، محوبیت شیخ نمر و این جلسات زمینه بیداری اسلامی و انسجام را فراهم کرده ، خون تازه ای به رگ های ارادتمندان به اسلام و قرآن جاری میسازد.این حرکت ها زمینه شکست آل سعود آل یهود و صهیونیست ها و آمریکایی ها را فراهم می آورد.

امام جمعه آبادان خاطر نشان کرد : وزیر امورخارجه کشورمان به جای اینکه تبریک بگوید به سعودی ها ، که در این خصوص ما انتقاد های فراوانی داریم و خودشان در پاسخ گفتند که عرف عمومی و متداول است ، آنهم در این برهه از زمان که خون از دستان حکومت آل سعود میچکد قانع کننده نیست ، باید بداند که ایران بعنوان تنها پایگاه مظلومان و محرومان جهان است ، چشم و امید ها به ملت ما ، دولت ما ، مسئولین ما و مقام معظم رهبری است. لذا باید از ظرفیت پیش آمده استفاده بشود ، ظرفیت ما ظرفیت مهمی به نام “مردم” است.

وی افزود: مواضع اخیر رئیس جمهور محترم در مقابله با توطئه های عربستان سعودی قابل تقدیر و تمجید است ، اما وزیر امور خارجه ، مسئولان ، نمایندگان و علماء که دسترسی به ابزار دارند باید درباره ظلم آل سعود افشاگری و آنرا در سطح بین المللی پیگیری کنند . با ظرفیتی که اکنون پیش آمده نباید بگذاریم که لقمه از گلوی آل سعود پایین رود بلکه باید این لقمه گلو گیر شود.