تاریخ انتشار خبر: ۲۹ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۷:۳۹:۴۹
کد مطلب : 90463
مسئول سازمان جوانان جمعیت هلال احمر آبادان خبر داد

اعزام دانش‌آموزان آبادانی به مسابقات استانی طرح ملی دادرس

مسئول سازمان جوانان جمعیت هلال احمر آبادان از اعزام دانش‌آموزان دختر و پسر آبادانی به مسابقات استانی طرح ملی دادرس خبر داد.

به گزارش   عصر آبادان، علیرضا آریافر امروزاظهار کرد: تفاهم‎نامه‌ای بین وزارت آموزش و پرورش و جمعیت هلال احمر آبادان در خصوص تشکیل کانون غنچه‎های هلال احمر در آبادان امضا شده که به موجب آن کانون غنچه‌های دانش‌آموزان دوره پیش‌دبستانی در مدارس آبادان افتتاح خواهد شد.

وی افزود: همچنین کانون دانش‌آموزی هلال احمر شامل فعالیت‌های آموزشی در زمینه امداد و نجات و کمک‌های اولیه امدادی در قالب طرح ملی دادرس در ۱۰ مدرسه و در مقطع دوره اول متوسطه تشکیل خواهد شد.

آریافر ادامه داد: دستور تشکیل این کانون‌ها از سوی وزارت آموزش و پرورش برای سال تحصیلی ۹۳-۹۴ به کلیه استان‌ها ابلاغ شده و هم‌اکنون شهرستان‌ها در حال اجرای آن هستند.

مسئول سازمان جوانان جمعیت هلال احمر آبادان در ادامه به اعزام دانش‌آموزان آبادانی به مسابقات استانی امداد و نجات در قالب طرح ملی دادرس اشاره کرد و گفت: این دانش‌آموزان بعد از رقابت در سطح استان و برگزیده شدن به مسابقات کشوری اعزام خواهند شد.

وی همچنین از امضای تفاهم‌نامه دیگری بین جمعیت هلال احمر و اداره ورزش و جوانان آبادان خبر داد و تصریح کرد: این تفاهم‌نامه در خصوص ارائه آموزش‌های کمک‌های اولیه به ورزشکاران و همچنین تشکیل تیم‌های امدادی در مسابقات است که امیدواریم مسئولان ورزشی شهرستان در این زمینه همکاری‌های لازم را با ما انجام دهند.

آریافر در پایان خاطرنشان کرد: علاوه بر این درصدد راه‌اندازی کانون دانشجویی در دانشگاه‌ها جهت ارتقای کمی و کیفی آموزش‌های کمک‌های اولیه امدادی به دانشجویان هستیم که این امر با عقد تفاهم‌نامه‌ای بین جمعیت هلال احمر و دانشگاه‌های آزاد و دولتی شهرستان آبادان امکان‌پذیر خواهد شد.

منبع: فارس