تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , بهمن, ۱۳۹۴ | ۰۱:۳۲:۴۷
کد مطلب : 107434
سخنگوی اورال واگن زاوود خبر داد؛

اعلام آمادگی شرکت روسی برای ساخت تانک T90 در ایران

شرکت روسی “اورال واگن زاود” در صورت لغو محدودیت ها در همکاری فناوری نظامی با ایران آماده سازماندهی تولید تانک های تی ۹۰ ـ اس” در ایران به همراه شرکت دولتی “روس آبارون اکسپورت” روسیه است.

تانک تی 90 اعلام آمادگی شرکت روسی برای ساخت تانک T90 در ایران

شرکت روسی “اورال واگن زاوود” اعلام کرد در صورت لغو محدودیت ها در همکاری فناوری نظامی با ایران آماده سازماندهی تولید تانک های T-90S در ایران است.

 

به نوشته یک پایگاه خبری روسی آلکسی ژاریچ، معاونت شرکت “اورال واگن زاوود” این مطلب را با اشاره به سخنان امیر پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی درخصوص منتفی شدن خرید تانک‌های T90 از روسیه برای پیشرفت صنعت تانک سازی ایران؛ اعلام کرد.

 

سخنگوی این کمپانی روسی خاطر نشان کرد با برداشته شدن تحریم‌های نظامی ایران، آماده‌اند تا  به همراه شرکت دولتی “روس آبارون اکسپورت” روسیه، در ایران تانک‌های  T-90S تولید و همچنین تانک‌های  T-72S را نوسازی کنند.

 

آلکسی ژاریچ یادآور شد در چارچوب توافقنامه ۱۳ نوامبر  سال ۱۹۹۱ مجوز تولید تانک های تی ۷۲ اس به طرف ایرانی واگذار شده  اما با این حال مطابق با فرمان رئیس جمهور روسیه در رابطه با اجرای قطعنامه شماره ۱۰۲۰ شورای امنیت سازمان ملل متحد مورخه ۹ ژوئن سال ۲۰۱۰،  همکاری با ایران در این زمینه متوقف شده است.