تاریخ انتشار خبر: ۴ , اسفند, ۱۳۹۴ | ۰۸:۴۵:۵۶
کد مطلب : 110328
در بیانیه انتخاباتی حوزه علمیه آبادان مطرح شد :

اعلام بی طرفی حوزه علمیه آبادان در انتخابات مجلس شورای اسلامی/ معرفی مصادیق و معیارهای کاندیدای اصلح

روابط عمومی حوزه علمیه امام صادق علیه السلام آبادان با ارسال بیانیه ای انتخاباتی هرگونه جانبداری از کاندید خاص را رد کرد.

۶٫۶٫۶

به گزارش عصر آبادان ، بیانیه حوزه علمیه امام صادق علیه السلام آبادان درخصوص دهمین انتخابات مجلس شوراری اسلامی بدین شرح می باشد:

 

۱- اکنون که در آستانه عید دوم ملت ایران ، عید انتخابات هستیم جا دارد پیشاپیش آن روز را تبریک بگوئیم و جا دارد از ملت شریف ایران و خصوصاً مردم شهید پرور و انقلابی شهرستان مقاوم آبادان بابت خلق حماسه ۲۲ بهمن لبیک به سخنان مقام معظم رهبری تقدیر و تشکر خالصانه خود را تقدیم کنیم و نیز جا دارد از خداوند منان خواستار لطف و عنایت روز افزون خود به این نظام و این شجره طیبه که ثمره خون پاک شهدا و مجاهدتهای مردان و زنانی است که در این راه از مال و جان و فرزندان خود گذشته اند و نیز بجاست یادی کنیم از مدافعان حرم که در این عرصه در دفاع از حریم اهل بیت (علیهم السلام) جان خود را تقدیم آن ذوات مقدسه کرده اند خداوند بر درجات همه آنان بیفزاید . کنون که دشمنان قصد نفوذ موریانه ای در حاکمیت را دارند . مسأله انتخابات تجلی بخش جایگاه خود می شود و این امر به مردم با بصیرت ما پوشیده نیست.

۲-حوزه علمیه آبادان همراه با همه ی حوزه های علمیه کشور مردم شریف را به شرکت در انتخابات پر شور همراه با بصیرت و بینش سیاسی دقیق در شناخت تکلیف الهی خود نسبت به انتخاب اصلح دعوت میکند ، معیار در شناخت کاندیداها سخنان و فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص کاندیدای مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری تطبیق این ملاک ها بر افراد باید باهوشیاری و دقت نظر همراه با بصیرت که الحمدلله در میان مردم ملت ایران بوده و همیشه در عرصه های سنگین تهاجم ، بصیرت خود را به رّخ جهانیان کشیده اند و با رجوع به متخصص صورت پذیرد .

در همین راستا حوزه علمیه آبادان نیز ضمن بی طرفی اعلام می دارد جز تبیین ملاک ها و معیار ها که در ذیل خواهد آمد ،

ورودی در عرصه انتخابات بصورت مصداقی و بنای حمایت از کاندیدای خاصی چه در مجلس شورای اسلامی نخواهد داشت و اگر در این بین جمعی از روحانیون یا طلاب به حمایت از کاندیدای خاصی اقدام نموده اند در این صورت نیز نظر آن جمع لزوماً نظر حوزه علمیه نیست ، کما اینکه افراد در انتخاب خود فطرتاً مختار هستند .

۳-ملاک ها و معیارها در انتخاب کاندیدای اصلح طبق فرمایشات مقام معظم رهبری به شرح ذیل می باشند:

 

۱/۳)داشتن تدین و تعبد ۹/۳) برخورداری از اخلاق اسلامی
۲/۳) داشتن علم و تخصص ۱۰/۳) راستگویی
۳/۳) وفاداری به مردم و تلاش برای رضایت آنان ۱۱/۳) خائن و فاسد نبودن
۴/۳) داشتن شجاعت ۱۲/۳) بصیرت سیاسی و اطلاع از مسایل روز ایران و جهان
۵/۳) عدم استفاده از بیت المال در تبلیغات ۱۳/۳) سخنگوی دشمنان نبودن
۶/۳) اسراف نکردن در تبلیغات انتخاباتی ۱۴/۳) خضوع در برابر قانون
۷/۳) آشنایی با طعم فقر و برخورداری از روحیه کوخ نشینی ۱۵/۳) اعتقاد به انقلاب، نظام و قانون اساس
۸/۳) عدم همنشینی با ثروتمندان و قدرتمندان  

 

حوزه علمیه امام صادق علیه السلام آبادان
  1. حسن می‌گه:

    بابا کمتر … بگین همتون توى کاندیدا نماینده دارین آقاى … همین خود شما باعث رد صلاحیت دکتر اقبالى شدین چون موقعیت برادرتون رو در خطر دیدین