تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۱۰:۳۱:۱۹
کد مطلب : 17445

اعلام منطقه آزاد بودن خرمشهر و آبادان تورم هایی در بحث زمین و مسکن ایجاد کرده است

سید حسین دهدشتی اظهار داشت:وقتی قرار است کار بزرگی صورت بگیرد تبعاتی هم دارد اما اگر قرار باشد در حد یک شعار و حرف باشد فقط مردم تبعات منفی آن را تحمل می کنند.

عصر آبادان –  سید حسین دهدشتی نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با رهیاب در خصوص اجرایی شدن روند منطقه آزاد خرمشهر و آبادان اظهار داشت: طبیعتا این کار نیاز به یک مقدماتی داشت که ان شاالله مقدمات را فدای سرعت کرده باشند تا به سرعت این مسئله محقق شود.

وی تصریح کرد:اعلام منطقه آزاد بودن خرمشهر و ابادان طبیعتا یک سری تورم هایی در بحث زمین و مسکن و… ایجاد کرده است.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت:وقتی قرار است کار بزرگی صورت بگیرد تبعاتی هم دارد اما اگر قرار باشد در حد یک شعار و حرف باشد فقط مردم تبعات منفی آن را تحمل می کنند.

وی تاکید کرد:مسئولین منطقه آزاد می گویند باید محدوده منطقه آزاد مشخص شود تا گیت هایی در جاده های خروجی آبادان و خرمشهر نصب شود تا امتیازهای منطقه آزاد شامل مردم شود و بتوانند اقلام و کالاهایی که در خارج از کشور ارزانتر هستند را استفاده کنند.

نماینده مردم آبادان ادامه داد:تا این محصور شدن انجام نشود اتفاق خاصی جز تبعات منفی وگرانی ها برای مردم خرمشهر و آبادان نمی افتد.

سید حسین دهدشتی خاطر نشان ساخت:دکتر روحانی این وعده را دادند و مصوبه آن هم گرفته شده است ولی باید این مصوبه زودتر ابلاغ شود تا کارکنان دولت و حتی قراردادی ها از پرداخت مالیات معاف شوند که این امر انگیزه ایی برای ماندگاری پرسنل و کارکنان در منطقه می شود.

وی گفت:این کار بزرگی است که علاوه بر این دوشهر می تواند در کل استان خوزستان سبب رونق شود ولی مستلزم یک برنامه ریزی دقیق و سریع است  تا مقدمات لازم برای کسانی که می خواهند سرمایه گذاری کنند فراهم شود.