تاریخ انتشار خبر: ۴ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۱۰:۴۵:۲۵
کد مطلب : 41337

افتتاح ۴۰ پروژه شهرداری آبادان در هفته دولت

شهردار آبادان از افتتاح ۴۰ پروژه شهرداری با اعتباری بالغ بر ۲۲ میلیارد تومان به‌مناسبت هفته دولت امسال خبر داد.

به گزارش عصر آبادان، محمودرضا شیرازی صبح امروز در دیدار با امام جمعه که به مناسبت هفته دولت انجام شد با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» اظهار داشت: هفته دولت فرصت مغتنمی است که به بررسی و مرور کارنامه خود بپردازیم و با آرمان‌های انقلاب، میثاقی مجدد ببندیم و با مدیریت جهادی در این راستا حرکت کنیم.

وی با اشاره به مهم‌ترین پروژه‌های قابل افتتاح شهرداری در هفته دولت تصریح کرد: ۴۰ پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۲ میلیارد تومان آماده بهره‌برداری است که نسبت به هفته دولت سال گذشته حدود ۱۲ میلیارد تومان افزایش داشته است.

شهردار آبادان اضافه کرد: این حجم از پروژه‌ها نشان از عزم راسخ اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران شهرداری در ارائه خدمات مناسب به مردم فهیم آبادان دارد.

شیرازی، علت اصلی این موفقیت‌ها را تلاش دولت در ایجاد فضای آرام اقتصادی و عمرانی عنوان کرد و یادآور شد: دولت تدبیر و امید در یک سال گذشته تمام توان خود را به کار گرفت تا ضمن رفع مشکلات کشور، به تأمین مطالبات ملت نیز جامعه عمل بپوشاند و سطح امید و آرامش روحی و روانی را ارتقا دهد که ما نیز به سهم خود از دولت قدردانی می‌کنیم.

* پروژه‌های شهرداری‌های آبادان و گتوند به ‌عنوان شاخص استانی

مدیر سامانه مدیریت شهری آبادان ادامه داد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته در طول سال و با وجود کاهش اعتبارات آلایندگی، اما پروژه‌های ما به عنوان شاخص استانی مطرح و این موضوع در سطح شهرداری‌های استان تنها شهرداری آبادان و گتوند را شامل شده است.

وی در ادامه، گزارشی از فعالیت‌های شهرداری ارائه کرد و گفت: به‌عنوان مثال با افتتاح ۱۲ بوستان شهری، وسعت فضای سبز شهر آبادان به ۲۷۰ هکتار می‌رسد که این شاخص در چهار سال پیش تنها ۹۶ هکتار بوده، اما با توجه به اینکه موضوع توسعه فضای سبز در دستور کار قرار داشت امروز شاهدیم که سرانه فضای سبز در آبادان به ۱۶ مترمربع رسیده است.

شهردار آبادان در پایان ضمن تأکید بر عزم جدی خود و مجموعه شهرداری بر خدمت‌رسانی صادقانه و شبانه‌روزی به شهر و شهروندان آبادانی، از تلاش برای تحقق توسعه شهری و نیز جلب رضایتمندی حداکثری شهروندان به عنوان منشور خدمتی شهرداری نام برد و افزود: در این راستا همراهی اعضای شورای اسلامی شهر، حمایت معاونان شهرداری و تلاش شبانه‌روزی کارکنان برای خدمت‌رسانی مناسب به شهروندان قابل تقدیر است.

به گزارش خبرگزاری فارس، به مناسبت گرامیداشت هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و تجدید میثاق با آرمان‌های شهدا و امام شهیدان، شهردار، مدیران ارشد شهرداری و اعضای شورای اسلامی با امام جمعه آبادان دیدار کردند.
منبع: فارس