تاریخ انتشار خبر: ۳۰ , بهمن, ۱۳۹۴ | ۰۰:۲۹:۳۲
کد مطلب : 109809
گزارشی از نشست خبری زنان ائتلاف اصولگرایان/

افتخاری:در شرایط رکود اقتصادی زنان آسیب‌پذیرتر هستند/ الهیان: مولاوردی نفوذ نزار زاکا در دفترش را توضیح دهد/ طبیب‌زاده:دولت به جای حل مشکلات اقتصادی شوی سیاسی به راه انداخته

لاله افتخاری، زهره طبیب زاده، فاطمه آلیا، زهره الهیان و فاطمه رهبر از کاندیداهای اصولگرا عصر امروز در نشست خبری زنان ائتلاف اصولگرایان به تشریح برنامه های خود پرداختند.

افتخاری:در شرایط رکود اقتصادی زنان آسیب‌پذیرتر هستند/ الهیان: مولاوردی نفوذ نزار زاکا در دفترش را توضیح دهد/ طبیب‌زاده:دولت به جای حل مشکلات اقتصادی شوی سیاسی به راه انداخته

؛ زهره طبیب‌زاده نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نشست خبری که عصر امروز در محل خبرگزاری نسیم برگزار شد، با تاکید بر توجه به مسئله زنان و جوانان اظهارداشت: موضوع آزادی و آنچه که توسط غربی‌ها مطرح می‌شود رویکردی کاملاً سیاسی دارد.

طبیب‌زاده:دولت به جای حل مشکلات اقتصادی شوی سیاسی به راه انداخته/ اولویت اصلی کشور اشتغال است نه خرید هواپیماهای ایرباس

وی افزود: غربی‌ها دلشان برای زنان و جوانان ایرانی نسوخته است و همواره در تلاش هستند با اجرای برنامه‌های تبلیغی و حساب شده خود بر افکار عمومی تاثیر بگذارند و قشر مورد هدف آن‌ها زنان و جوانان هستند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی همچنین تاکیدکرد: با توجه به تکنولوژی‌های اخیر دنیا زنان و جوانان بیشتر مخاطبان شبکه‌های مجازی و غربی‌ها قرار گرفته‌اند لذا به طبع زنان و جوانان کشور ما نیز در معرض این تهاجم قرار می‌گیرند لذا باید در این زمینه برنامه‌ریزی صحیحی صورت گیرد.

طبیب‌زاده ادامه داد: اگر غربی‌ها بتوانند روی زنان و جوانان تاثیر بگذارند به دنبال آن برنامه‌های غرب گرایانه خود را در آنها پیاده می‌کنند.

وی با طرح این سوال که آیا آزادی‌هایی که غربی‌ها در حوزه زنان مطرح می‌کنند را شرع و دین ما می‌پذیرد یا خیر، یادآورشد: طبیعی است که رویکرد دینی ما نسبت به لیبرالیسم غربی تعبیر دیگری دارد آنچه غرب نسبت به آزادی زن در سر دارد را ما اسارت زن می‌دانیم چرا که غربی‌ها زن را ابزاری برای مقاصد پست خود می‌دانند آنها از جنسیت زنان برای تبلیغ و رشد امکانات اقتصادی خود استفاده می‌کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه غربی‌ها با زن برخورد کالایی دارند، تاکید کرد: ما در این رابطه با غرب نظری ایدئولوژیکی داریم ما معتقد نیستیم زن ابزاری برای مصرف غرب باشد آنچه که غرب برای زن نسبت آزادی قرار داده است را ما آزادی نمی‌پنداریم بلکه استثمار مضاعف زن و زنجیرهای برده داری او توسط غرب می‌دانیم. زن هیچ کاستی نسبت به مرد ندارد. اعتقاد دینی ما اجازه بهره‌برداری در ارتباط با زنان را نمی‌دهد و آزادی‌های غرب را یک اسیب بزرگ اجتماعی می‌دانیم و به نظر ما زن غربی استثمار شده است و این شعارهای آزادیخواه نسبت به جنس زن تنها جنبه سیاسی دارد و به این معنا نیست که غربی ها از جنس زن دفاع می‌کنند.

طبیب‌زاده در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع رکود و معضل بیکاری حاکم بر جامعه خاطرنشان کرد: یکی از حرکت‌های بسیار غلط سیاسی که توسط دولت یازدهم صورت گرفته است فرافکنی و ایجاد امید واهی در دل مردم است. تمام کارشناسان اقتصادی بخش اعظمی از مشکلات اقتصادی را مربوط به داخل می‌دانند. همچنین بخشی از مشکلات اقتصادی کشور به مدیریت کلان اقتصادی برمی‌گردد.

وی سهم تحریم‌ها در ایجاد مشکلات اقتصادی را تنها ۳۰ درصد عنوان کرد و گفت که اقتصاددانان نیز بر این باور هستند که تنها حداکثر ۳۰ یا ۴۰ درصد از مشکلات اقتصادی ما به تحریم‌ها گره خورده ولی بخش اعظمی از آن‌ها به معضلات مدیریتی و مشکلات داخلی برمی‌گردد. ادعای دولت نیز تنها سوء استفاده تبلیغاتی و فرافکنی است.

وی با اشاره به اینکه وقتی دولت برای حل مشکلات اقتصادی برنامه مشخصی ندارد باعث می‌شود مشکلات دیگری که در خارج وجود دارد را عامل توانایی خود و حل مشکلات مردم تلقی کند، تصریح کرد: دولت متاسفانه دولتی شده که به مرفهین بی درد فقط اهمیت می‌دهد. که به دنبال آن ساختارهای اقتصادی هم بر همین منوال پیش خواهد رفت.

طبیب‌زاده با اشاره به خرید هواپیمای ایرباس از سوی دولت یادآور شد: هنگامی که دولت از رکود سخن می‌گوید و همواره اشاره به گستردگی ان در کشور دارد و به دنبال آن هزینه های هنگفت جهت خرید هواپیما دارد این تناقض به وجود می‌آورد.

وی با بیان اینکه تورم کشور هنوز مهار نشده است تاکید کرد: چه دلیلی دارد وقتی امکانات مالی در کشور وجود ندارد دولت ادای بچه پولدارها را در بیاورد و هواپیما جدید بخرد. آیا خرید هواپیمای A380 پهن پیکر که بسیاری از موارد آن را نمی توانیم در داخل انجام دهیم و با تکنولوژی آن آشنایی نداریم و یا زیرساخت فرودگاهی مناسب در داخل وجود ندارد چه لزومی برای خرج‌های هنگفت در این زمینه وجود دارد . چند درصد  مردم از حمل و نقل هوایی استفاده می‌کنند. جالب است بدانید تنها ۲ درصد از کل جمعیت ایران از حمل و نقل هوایی بهره می‌برند. باید این سوال را هم از رئیس جمهور پرسید که چند درصد از مردم پروازهای بین قاره‌ای دارند. زمانی که هدف گذاری دولت براساس استفاده مرفهین بی درد است همین روند ادامه خواهد داشت.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در همین رابطه یادآور شد: دولت می‌گوید می‌خواهد از صندوق توسعه ملی برای شرکت دولتی هما استفاده کند. دولت چنین حقی ندارد که از صندوق توسعه ملی صرف چنین هزینه‌هایی کند.

وی در خاتمه با اشاره به اینکه هیچ گشایش اقتصادی در عمل صورت نگرفته است عنوان کرد: رویکرد دولت جهت حل معضل اقصادی مردم و مشکلات محرومین جامعه نیست بلکه حل مسائل درصد کمی از مرفهین بی درد جامعه است. این تنها یک سوی اقتصادی از سوی دولت است که برای مردم به نمایش گذاشته است. ده‌ها مشکل اقتصادی دیگر در کشور وجود دارد که اگر رویکرد دولت به همین منوال پیش برود حل معضلات مردم با مشکل جدی مواجه خواهد شد. دولت باید جهت گیری به سوی مستضعفان و محرومان داشته باشد نه مرفهین بی درد جامعه.

الهیان:رویکرد دولت در مبارزه با مفاسد اقتصادی شعاری و سیاسی است/ در پرونده فساد کرسنت دولتمردان سکوت کردند

زهره الهیان کاندیدای نمایندگی مجلس از حوزه انتخابیه تهران عصر امروز (پنج‌شنبه) طی سخنانی در یک نشست خبری که در محل خبرگزاری نسیم برگزار شد، با اشاره به شرایط رکودی حاکم بر کشور، اظهار داشت: درباره رکود و تاثیر آن بر جامعه زنان باید دانست که دولت متاسفانه یک بسته حمایتی جامع از تولیدکنندگان ارائه نکرده است و این عدم حمایت از تولیدکنندگان شامل حال بانوان هم می‌شود.

وی افزود: واحدهای کوچک تولیدی و بنگاه‌های زود بازده اقتصادی متاسفانه در شرایط رکودی با عدم حمایت دولت مواجه‌اند که باعث تشدید تعطیلی بنگاه‌های اقتصادی شده است.

الهیان خاطرنشان کرد: بخش مهمی از ۲٫۵ میلیون نفر بیکار جامعه را خانم‌ها تشکیل می‌دهند که اتفاقا بانوانی هستند که به شغل نیازمندند، یا زنان سرپرست خانوار هستند و یا بانوانی هستند که همسرانشان تعدیل شده‌اند.

وی با بیان اینکه استفاده ابزاری از آراء زنان به ویژه در آستانه انتخابات دارای سبقه طولانی در کشورهای غربی است که به چالش بزرگی تبدیل شده و الان هم از آن الگو برخی حزب‌ها و جناح‌های داخلی استفاده می‌کنند؛ در آمریکا و انگلیس مسابقه‌ای بین کاندیداها برگزا ر می‌شود که به دنبال ارتباط‌گیری برای جلب آراء بانوان هستند و تنها شعارهای جنسیتی می‌دهند. در حالی که این شعارها به جای کمک به جامعه زنان، آنان را در مقابل آقایان قرار می‌دهد و همه این موارد در حالی اتفاق می‌افتد که اگر آقایان در تصویب برخی طرح‌ها و لوایح حمایت نکنند، تصویب آن طرح یا لایحه انجام نمی‌شود.

این کاندیدای  انتخابات مجلس در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: این طیف‌ها به جای نگاه واقعی به جامعه زنان نوعی حرکت‌های تبلیغاتی در مورد جامعه زنان دارند و طرح این موضوعات سطحی اصلا به نفع جامعه زنان نیست و درواقع باید نگاه دقیق و دلسوزانه به جامعه زنان انجام شود.

نماینده مردم تهران در مجلس هشتم در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: دولت در ابتدای تصدی جایگاه ریاست جمهوری شعارهایی مطرح می‌کرد و بنا بود هر ۱۰۰ روز یکبار گزارشی از عملکرد اقتصادی دولت به مردم ارائه شود در حالی که تنها یک گزارش توسط رئیس‌جمهور به مردم داده شد و با توجه به گذشت ۲٫۵ سال از فعالیت دولت یازدهم می‌بایست تا کنون ۱۱ گزارش ۱۰۰ روزه به مردم ارائه می‌شد.

الهیان ادامه داد: این موضوع نشان می‌دهد که دولت برنامه جامعی برای شرایط رکودی ندارد، باید پرسید برنامه دولت برای حمایت از سرمایه‌گذاری‌های داخلی چیست و چرا از تولیدکنندگان حمایتی انجام نمی‌شود، شاهد سیستم بیمار و معیوب بانک‌ها هستیم، سرمایه بانک‌ها به جای اینکه به سمت حمایت از تولید و رونق صنعتی کشور پیش رود به جای اینکه بانک‌ها از ساخت و ساز کشور حمایت کنند متاسفانه امروز به بنگاه‌های اقتصادی تبدیل شدند که نشان‌دهنده انفعال در مسائل اقتصادی کشور است و باید گفت: این موارد هیچ ربطی به تحریم‌ها ندارد.

وی افزود: در شرایط تحریم هم دولت می‌توانست از تولید و بنگاه‌های زودبازده اقتصادی حمایت کند و از واردات بی‌رویه جلوگیری نماید.

الهیان خاطر نشان کرد: رویکرد دولت به عنوان دستگاه اجرایی برای مبارزه با مفاسد اقتصادی تنها یک رویکرد شعاری است و به جای اقدام عملی در راستای مبارزه با مفاسد اقتصادی، جنبه‌های شعاری و سیاسی آن در نظر گرفته می‌شود و البته درباره برخی مفاسد اقتصادی هم دولتمردان سکوت می‌کنند و برخی مفاسد اقتصادی را نیز برای محکوم کردن جناح رقیب بیان می‌کنند.

وی اضافه کرد: در پرونده بابک زنجانی شاهد بودیم که نمایندگان اصولگرای مجلس موضوع تحقیق و تفحص را مطرح کردند اما دولت موضوع بابک زنجانی را برای تبلیغات به نفع خودش به دست گرفت ولی متاسفانه در پرونده کرسنت و فساد آن دولتمردان هیچ اظهار نظری انجام نمی‌دهند. متاسفانه وزیر نفت به جای اینکه هم و غمی نسبت به فساد کرسنت داشته باشد، فرد اصلی در این فساد را در یک سمت کلیدی در وزارت نفت منصوب می‌کند.

الهیان در پایان خاطر نشان کرد: قوه مجریه از مفاسد اقتصادی به عنوان عامل و اهرم پیشگیری کننده به نفع خودش استفاده می‌کند.

رهبر: قوه قضائیه پرونده کرسنت را با جدیت پیگیری کند/ادعای عملکرد اقتصادی دولت، تنها شعارهای سیاسی است

فاطمه رهبر نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نشست خبری که عصر امروز در خبرگزاری نسیم برگزار شد، اظهار داشت: زمانی که مشکلات اقتصادی و رکود مطرح می‌شود، یعنی از جامعه‌ای که خانم‌ها تشکیل می‌دهند، بخشی از آنها در بدنه جامعه فعالیت دارند که به صورت مستقیم تابعی از جمع هستند که طبیعتاً از مشکلات اقتصادی و رکود حاکم بر جامعه تأثیر می‌پذیرند، به عنوان مثال در منطقه شرق تهران ۹ هزار بنگاه کوچک و بزرگ وجود دارد که اخیراً ۳ هزار واحد آن تعطیل شده که ۱۰ تا ۲۰ هزار نفر بیکار شده‌اند و یک مجموعه عظیمی که نوک پیکان به سمت کانون خانواده دارد، تحت‌تأثیر مشکلات اقتصادی قرار گرفته‌اند.

وی افزود: این مشکل نمونه‌ای از مشکلاتی است که در کل کشور به ویژه مناطق محروم دیده می‌شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: از طرفی شعارهای غیرواقعی دولت مبنی بر کنترل و کاهش تورم را مشاهده می‌کنیم، ولی در عمل می‌بینیم که اینها تنها شعار و حرف بوده و در عمل موضوع کنترل تورم وجود ندارد.

رهبر با اشاره به معضل بیکاری و مشکل اشتغال جوانان، همچنین رکود حاکم بر جامعه عنوان کرد: مردم با مشکل بیکاری و معضل رکود به صورت جدی مواجه هستند. دختران فارغ‌التحصیل از دولت توقع دارند، چرا که پس از دوره فارغ‌التحصیلی انتظار ورود به بازار کار دارند که اگر این امر محقق نشود، آسیب‌های جدی را دربرخواهد داشت، آسیب‌هایی از جنس بالا رفتن سن ازدواج، بیکاری و طلاق که مشکلاتی را در پس این آسیب‌ها به جامعه اضافه خواهد کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص نگاه غرب نسبت به آزادی زنان تأکید کرد: نگاه به آزادی برای زنان متأسفانه جنبه سیاسی پیدا کرده، مصداق آن عملکرد دولت یازدهم در خصوص جایگاه زنان است، در این خصوص می‌بینیم که طی دو سال و اندی دولت نگاه متناسبی نسبت به زنان نداشته است. دولت روحانی در بدو ورود با کنار گذاشتن یک وزیر خانم، عملکرد خوبی را نشان نداد، دولت حتی یک وزیر خانم هم در کابینه قرار نداد.

رهبر با اشاره به اینکه از حضور خانم در کابینه دولت محروم شدیم، گفت: خانم‌های انقلابی، مؤمن و متدین در کشور کم نداریم که گاهی هم می‌توانند بسیار بهتر از مردان عمل کنند. ما نگاه جنسیتی نداریم ولی نگاه شایسته‌سالاری می‌طلبید که دولت توجه بیشتری به قشر زنان داشته باشد.

وی با اشاره به ارائه لایجه بودجه سال ۹۵ و برنامه پنج ساله ششم توسعه از سوی دولت، خاطرنشان کرد: ما در این لوایح و یا احکام دولت، حرف جدید و یا موضوع بااهمیتی که یک حرکتی در خصوص زنان اتفاق بیفتد از سوی دولت ندیدیم، همچنین قوانینی که از حوزه زنان در برنامه‌های قبلی برنامه توسعه و لایحه بودجه وجود داشت، دولت به صورت جدی آنها را دنبال نکرده و انجام نداد، حتی هیچ همتی در خصوص قوانین مربوط به حوزه زنان در برنامه پنجم توسعه و بودجه سال ۹۴ انجام نشده است. رهبر تصریح‌کرد:‌ همچنین سندی در این خصوص از سوی دولت یازدهم ارائه نشده است. هرگاه هم ما از معاونت زنان در این باره توضیح خواستیم، فقط می‌گویند سند امضاء شده است، ولی هیچ حرکتی در این باره ما ندیدیم. جالب است که درصد تحقق را صددرصد اعلام می‌کنند و به جای عملکرد، عنوان کردند که ایجاد دغدغه برای دستگاه‌ها صورت گرفته است که این مسئله جای گریه دارد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت در مدت این ۲٫۵ سال نه تنها برنامه‌ای در خصوص امور بانوان ارائه نکرده، بلکه در اجرای قوانین بالادستی از جمله بیمه زنان خاندار هیچ اقدامی انجام نداده است. در سال ۹۲ نیز در فراکسیون زنان این موضوع به صورت جدی مطرح شد که دولت جدید می‌توانست گام‌های اساسی در این خصوص بردارد و ما شاهد کم‌کاری دولت هم در این خصوص بودیم. بارها خانم ملاوردی گفته که لایحه بیمه زنان خانواده در حال تنظیم است، ولی ما چیزی در این خصوص ندیدیم.

این کاندیدای اصولگرای مجلس دهم در ادامه سخنانش اضافه کرد: شعارهایی که دولت می‌دهد تماماً شعارهای سیاسی است که مقاصد احزاب در طول این ۲٫۵ سال طی می‌شود. ما مخالف حضور نیستیم، بلکه مخالف این سیاستگذاری‌ها هستیم که از اصل فاصله گرفته و به حاشیه رفته است.

رهبر همچنین تأکید کرد: ما از ۲٫۵ گذشته تاکنون در زنگ انشاء به سر می‌بریم؛ قرار بود دولت به زنگ محاسبه هم برسد، ولی می‌بینیم که هنوز زنگ انشاء است و زمان محاسبه دولت نرسیده است که این باعث دلسردی مردم نسبت به عملکرد دولت خواهد شد، نه دلسردی آنها نسبت به نظام و حکومت.

وی در پاسخ به سؤال مبنی بر اینکه آقای زنگنه در قراردادهای جدید نفتی چه خیالی را در سر می‌پروراند و چرا هنوز به پرونده کرسنت آقای زنگنه ورود پیدا نشده، گفت: چندی پیش ۳۲ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نامه‌ای به دادگاه لاهه تنظیم و ارسال کردند تا اصل پرونده کرسنت به صورت جدی پیگیری و مورد بررسی قرار گیرد.

وی پرونده کرسنت را یک موضوع اساسی و جدی عنوان کرد که باید به آن رسیدگی شود و در این باره گفت که قوه قضائیه در موضوع پرونده کرسنت باید اظهارنظر صریح و قانع‌کننده داشته که این موضوع را به صورت جدی پیگیری کند.

وی در خاتمه ضمن انتقاد از عملکرد معاونت امور زنان نهاد ریاست جمهوری، از رسانه‌ها خواست تا این مسئله را به صورت شفاف‌تری به مردم منعکس کنند.

وی در همین رابطه عنوان کرد: عملکرد معاونت امور زنان نهاد ریاست‌جمهوری تاکنون به صورت کامل ارائه نشده است، تا زمانی که رسانه‌ها نسبت به عملکرد این نهاد سکوت می‌کنند، این رویه نیز ادامه خواهد داشت. این نهاد به جایی رسیده که عملکرد آن صفر اعلام شده است. این نهاد در خصوص حوزه زنان، عملکرد مطلوبی نداشته است. گزارش تهیه شده توسط فراکسیون زنان در اختیار رسانه‌ها قرار گرفت، ولی رسانه‌ها در این باره عکس‌العملی نشان ندادند، من نسبت به این مسئله گله‌مند هستم. این معاونت باید در خصوص عملکرد خود در حوزه زنان پاسخگو باشد. از آنجایی که این مجموعه زیرنظر نهاد ریاست‌جمهوری است، لذا رئیس‌جمهور باید در این رابطه پاسخگو باشد.

افتخاری : دولت رسماً برجام را تقدیم مجلس نکرد/ در شرایط رکود اقتصادی زنان آسیب‌پذیرتر هستند

لاله افتخاری نماینده مردم تهران در مجلس شورای  اسلامی عصر امروز (پنج‌شنبه) طی سخنانی در نشست خبری که در محل خبرگزاری نسیم برگزار شد، با اشاره به رکود حاکم بر کشور، اظهارداشت: وقتی شرایط رکودی پیش می‌آید بیش از همه این خانم‌ها هستند که آسیب‌ می‌بینند چراکه هم مدیر داخلی در منزلشان هستند و هم باید از نظر روحی و روانی مدیریت‌هایی در منزل داشته باشند؛ از این جهت مشکلات زیادی در شرایط رکود اقتصادی متوجه خانم‌ها می‌شود و آنان بیشتر آسیب‌پذیر هستند.

وی افزود: در لایحه احکام برنامه ششم توسعه در مورد زنان احکامی آمده که دارای ابهاماتی است،‌ وقتی ما درباره این احکام دارای ابهام از دولت توضیحاتی می‌خواهیم،‌ می‌گویند پشت این چند حکم هزاران صفحه برنامه وجود دارد که ما به عنوان نمایندگان مجلس از این برنامه‌ها بی‌خبریم و وقتی می‌گوییم کدام برنامه‌ می‌گویند محرمانه است، این نشان می‌دهد که حتی نمایندگان مجلس هم نامحرم‌اند.

افتخاری در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: برجام رسما به مجلس ارائه نشد در حالی که می‌بایست به صورت رسمی مورد بررسی قرار می‌گرفت، طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی باید اقدام متناسبی از سوی دولت در خصوص اجرای برجام انجام شود.

وی همچنین گفت: دشمن می‌خواهد بین ولایتمداران نظام روزنه و تفرقه ایجاد کند ولی در هر صورت باید به این نکته توجه داشته باشیم که به لیست ۳۰ نفره اصولگرایان احترام بگذاریم و رأی دهیم.

افتخاری در پایان خاطر نشان کرد: در خصوص قانون حمایت از خانواده لازم است بگویم عملکرد معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری باید درباره این قانون پاسخگو باشد و عملکرد خود را ارائه دهد.

انتهای پیام/ط