تاریخ انتشار خبر: ۲ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۴:۲۰:۴۰
کد مطلب : 81867

افخم تماس کری با ظریف را تایید کرد

افخم در پاسخ به خبرنگاری در خصوص تماس تلفنی وزیر خارجه آمریکا با ظریف درباره یمن نیز ضمن تایید این خبر به جزئیات آن اشاره‌ای نکرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: امروز تیم در سطح معاونان و کارشناسان عازم وین شدند. امروز و فردا مذاکره تیم با اشمیت خواهد یود و روز جمعه در سطح ۶ کشور برگزار می‌شود

مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست مطبوعاتی امروز(چهارشنبه) خود درباره مذاکرات امروز در وین گفت: امروز تیم در سطح معاونان و کارشناسان عازم وین شدند. امروز و فردا مذاکره تیم با اشمیت خواهد یود و روز جمعه در سطح ۶ کشور برگزار می‌شود.

وی افزود: بحث تحریم‌ها در سطح موضوعاتی است که می‌خواهند گفت‌وگو کنند؛ کلیات و جزئیات باید در توافق مدنظر قرار گیرد و همزمان با توافق احتمالی باید همه تحریم‌ها لغو شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه در مورد پیش بینی امیرعبدااللهیان درباره آتش بس در یمن گفت: ایران از ساعات اولیه شروع عملیات تحرکات خود را پیش برد. ما مخالف اقدام نظامی بودیم و طرح ۴ ماده ای ایران بر این اساس ارائه شد.

افخم یادآور شد: توقف حملات اقدام مثبتی است و وزارت خارجه و هلال احمر تلاش دارند کمک‌ها را ارسال کنند.

وی در مورد انتشار فک شیت از سوی ایران نیز گفت: انتشار فکت شیت متناسب با روند مذاکرات و صلاحدید صورت می‌گیرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه درباره حادثه فرودگاه جده گفت: پیگیری‌ها در سطوح مختلف ادامه دارد، امیدواریم حکم لازم برای دو فرد خاطی صادر شود.

افخم در پاسخ به خبرنگاری در خصوص تماس تلفنی وزیر خارجه آمریکا با ظریف درباره یمن نیز ضمن تایید این خبر به جزئیات آن اشاره‌ای نکرد.

وی عنوان کرد: برخی موارد پیش می‌آید که در آستانه مذاکرات هسته‌ای گفت‌وگوهایی انجام شود وگفت‌وگوها در همان چارچوب بوده است.

منبع: فارس