تاریخ انتشار خبر: ۳۰ , فروردین, ۱۳۹۴ | ۲۳:۵۴:۰۰
کد مطلب : 81115
نایب رئیس شورای شهر آبادان:

افزایش درآمدهای شهرداری آبادان کمکی به بهبود وضعیت شهری نکرد

نایب رئیس شورای اسلامی شهر آبادان گفت: افزایش درآمدهای شهرداری نیز کمکی به بهبود وضعیت شهری به لحاظ عمرانی و اجرای پروژه‌های مهم نکرد.

به گزارش عصر آبادان، شجاع زویدات امشب در دومین جلسه شورای اسلامی شهر آبادان در صحن علنی این شورا، با اشاره به واکنش‌های مختلف برخی از افراد در ارتباط با صحبت‌های منتشر شده وی از جلسه نخست شورای شهر در برخی از سایت‌های خبری اظهار کرد: در سال گذشته پالایشگاه از ابتدای فروردین تا پایان بهمن ماه، مبلغ ۷۰ میلیارد تومان در قالب عوارض آلایندگی به شهرداری پرداخت کرد که به گفته بسیاری از کارکنان شهرداری، بخشی از این مبلغ صرف پرداخت حقوق کارکنان شهرداری شده است.

وی افزود: علاوه بر این، در مقایسه درآمدی شهرداری از محل دریافت عوارض صدور پروانه‌ها، درآمد شهرداری در سال گذشته نسبت به مشابه سال ۹۲، رشد ۳۰۰ درصدی را نشان می‌دهد.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر آبادان با اشاره به اینکه میزان دریافت عوارض در سال جاری نیز بین ۱۰ تا ۲۰ درصد افزایش خواهد داشت، تصریح کرد: به رغم تمام این دریافتی‌ها، متاسفانه هیچ اقدام در خور و قابل قبولی که متناسب با شان مردم آبادان باشد از سوی شهرداری در شهر اجرا نشد.

زویدات یادآور شد: هر چند که کارهایی همچون آسفالت معابر و خیابان‌ها و احداث زمین‌های چمن در برخی مناطق به شکلی فراتر از انتظار اجرایی شد اما تمام این کارها، جزو امور ابتدایی به شمار می‌رود و نمی‌توان آن را به عنوان یک کار اساسی تلقی کرد.

وی گفت: آبادان به رغم گذشته، سال‌ها هنوز از داشتن یک المان مناسب، یک ساحل دل نشین، یک مجموعه تفریجی مناسب و غیره بی‌بهره است.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر آبادان افزود: صحبت ما بر سر آن است که باید بودجه مصوب، برنامه‌ریزی و مدیریت شود و از در جا زدن و ماندن بر سر امور ابتدایی کمی پا را فراتر بگذاریم.

زویدات اضافه کرد: متاسفانه برخی از مدیران واحدهای شهرداری نه تنها سواد کافی ندارند بلکه دارای برنامه‌ریزی، فکر خلاق و توان کاری هم نیستند، آنان در کارهایشان دچار روزمره‌گی شده‌اند.

وی تصریح کرد: اگر ورود برخی سرمایه گذاران به انجام سرمایه‌گذاری و کار در شهر نبود، معلوم نبود ما تا چه وقت می‌توانستیم حتی یک پارکینگ برای خودروهایمان در شهر داشته باشیم.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر آبادان یادآور شد: بی‌شک با ادامه کار چنین مدیرانی در سازمان شهرداری، تا سال‌ها نیز وضعیت شهر به همین منوال پیش خواهد رفت و مردم، رنگ و بویی از توسعه و عمران را در شهرشان نخواهند دید.

زویدات در بخش دیگری از سخنان خود گفت: برخی از افراد در فضای مجازی از ما می‌پرسند که چرا با همه آگاهی که در مورد اقدامات انجام نشده شهردار و کارکنان زیرمجموعه وی دارید، او را استیضاح نمی‌کنید؟!

وی افزود: پیش‌تر یک بار ضرورت انجام استیضاح شهردار را احساس کردیم و به رغم پیش آمدن در این مقوله، اما به دلیل برخی ناهماهنگی‌ها در میان اعضای شورای شهر، این کار بی‌حاصل ماند، چرا که برخی از اعضا، تلفن‌هایشان را خاموش کردند، برخی‌ها پاسخ ندادند و برخی نیز به سفر رفتند.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر آبادان با اشاره به اینکه شورای شهر دارای ۱۳ عضو است، اظهار کرد: برای استیضاح شهردار نیاز به ۹ رای اعضا داشتیم که تنها هفت رای آن حاصل شد و به این خاطر، موضوع استیضاح شهردار ابتر ماند.

 منبع: فارس