تاریخ انتشار خبر: ۲۷ , آبان, ۱۳۹۳ | ۰۹:۴۲:۱۴
کد مطلب : 54449

افزایش قیمت نان در چند روز آینده

حذف ۲۰ تا ۳۰ درصدی یارانه گندم و آرد برای همه انواع نان‌ها و همچنین حذف ۲۰ تا ۳۰درصدی یارانه گندم و آرد برای نان‌های سنتی و حذف کامل برای نان‌های حجیم و صنعتی پیش‌بینی شده بود که واضح است تحقق روش دوم خطر بزرگی برای واحدهای نان صنعتی کشور خواهد بود.

 دبیرکل کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران افزایش قیمت نان در روزهای آینده را پیش‌بینی کرد. کاوه زرگران در این باره گفت: شنیده‌‌ها حاکی از آن است که طی چند روز آینده بخشی از یارانه گندم و آرد و در نتیجه نان حذف خواهد شد. این بدین معنی است که با توجه به افزایش ۲۰ تا ۳۰ درصدی قیمت گندم مورد استفاده در آرد خبازی‌ها قطعا قیمت نان در چند روز آینده افزایش خواهد یافت.

به گفته این فعال حوزه صنایع غذایی، پیش از این دو طرح برای آزادسازی قیمت آرد و نان مطرح شده بود که تاکنون هیچ‌یک از آنها اجرایی نشده‌اند.
وی در این باره توضیح داد: حذف ۲۰ تا ۳۰ درصدی یارانه گندم و آرد برای همه انواع نان‌ها و همچنین حذف ۲۰ تا ۳۰درصدی یارانه گندم و آرد برای نان‌های سنتی و حذف کامل برای نان‌های حجیم و صنعتی پیش‌بینی شده بود که واضح است تحقق روش دوم خطر بزرگی برای واحدهای نان صنعتی کشور خواهد بود.

دبیرکل کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران افزود: اگر راهکار دوم اجرایی گردد نقض صریح ماده ۱۱۰ قانون برنامه ۵ ساله پنجم انجام شده است. براساس آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۱۰ برنامه پنجم (مصوب شورای اقتصاد) دولت موظف است کلیه خدمات و تمهیداتی را که برای نان سنتی فراهم می‌کند، با نرخ برابر برای نان صنعتی هم فراهم کند.

انتهای پیام