تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , اردیبهشت, ۱۳۹۳ | ۰۱:۴۶:۲۰
کد مطلب : 28529

افزایش قیمت ۶ گروه از کالاهای اساسی

براساس گزارش متوسط خرده فروشی ۱۱ گروه کالایی، ۶ گروه لبنیات، حبوب، گوشت مرغ، قند و شکر و چای افزایش و روغن نباتی و گوشت قرمز بدون تغییر بود.

به گزارش دانا، بانک مرکزی قیمت ۱۱ گروه کالایی در هفته منتهی به ۱۲ اردیبهشت را منتشر کرد.

در هفته مورد بررسی، قیمت گروه‌های میوه‌های تازه و سبزی‌های تازه و تخم مرغ به ترتیب ۲.۹ درصد، ۴.۸ درصد و ۰.۲ درصد کاهش داشته است، اما ۶ گروه لبنیات، حبوب، گوشت مرغ، قند و شکر و چای افزایش یافت. روغن نباتی و گوشت قرمز هم بدون تغییر بود.

* لبنیات و تخم‌مرغ

در هفته مورد گزارش، در گروه لبنیات قیمت ماست غیرپاستوریزه معادل ۰.۸ درصد، ماست پاستوریزه ۰.۶ درصد و پنیر پاستوریزه ۰.۲ درصد افزایش یافت و بهای سایر اقلام این گروه نسبت به هفته قبل بدون تغییر بود. قیمت تخم‌مرغ معادل ۰.۲ درصد کاهش داشت و شانه‌ای ۶۴۵۰۰ الی ۹۳۰۰۰ ریال فروش می‌رفت.

* برنج و حبوب

در این هفته در گروه برنج، بهای برنج داخله درجه یک و درجه دو به ترتیب معادل ۰.۲ درصد و ۱.۱ درصد افزایش یافت. در گروه حبوب، قیمت لوبیا سفید معادل ۰.۱ درصد کاهش ولی بهای سایر اقلام این گروه بین ۰.۳ درصد تا ۰.۸ درصد افزایش داشت.

* میوه‌ها و سبزی‌های تازه

در هفته مورد بررسی، در میادین زیر نظر شهرداری پرتقال درجه دو و نارنگی عرضه کمی داشت ولی سایر اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آنها از نظر کیفی در سطح پایینی قرار داشتند، به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره‌بار عرضه می‌گردید. میوه‌فروشی‌های سطح شهر اقلام مرغوب میوه و سبزی تازه را عرضه می‌نمودند که در گروه میوه‌های تازه قیمت پرتقال درجه یک و درجه دو به ترتیب معادل ۰.۸ درصد و ۳.۴ درصد افزایش ولی بهای سایر اقلام این گروه بین ۰.۹ درصد تا ۹.۹ درصد کاهش یافت. در گروه سبزی‌های تازه قیمت سبزی‌های برگی ثابت بود. بهای بادنجان معادل ۰.۹ درصد افزایش ولی قیمت سایر اقلام این گروه بین ۰.۹ درصد تا ۹.۹ درصد کاهش داشت.

*گوشت قرمز و گوشت مرغ

در هفته مورد گزارش بهای گوشت گوسفند و گوشت تازه گاو و گوساله بدون تغییر بود و قیمت گوشت مرغ معادل ۰.۵ درصد افزایش یافت.

*قند، شکر، چای و روغن نباتی

در این هفته بهای قند معادل ۰.۱ درصد، شکر ۰.۴ درصد و چای خارجی ۰.۵ درصد افزایش داشت و قیمت انواع روغن نباتی ثابت بود.

انتهای پیام