تاریخ انتشار خبر: ۱۰ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۲۱:۵۵:۵۶
کد مطلب : 22573

افزایش هزینه ثبت نام کارت ملی هوشمند

در آغاز سال ۹۳ هزینه ثبت نام کارت ملی هوشمند از سوی اداره کل ثبت احوال و اسناد خوزستان پنج هزار تومان افزایش یافت.

هزینه ثبت نام کارت ملی هوشمند در اداره‌های ثبت احوال شهرستان‌ها که در سال ۹۲ یکصد هزار ریال بود با شروع سال جدید به ۱۵۰ هزار ریال افزایش یافت.

همچنین در پی نارضایتی برخی متقاضیان دریافت کارت ملی هوشمند به قبول نکردن عکس های رتوش شده آنها و اینکه عکس‌شان باید در محل ثبت احوال گرفته و بر روی کارت ملی هوشمند اسکن شود؛ مدیرکل ثبت احوال خوزستان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در پی صدور بخشنامه ثبت احوال کشور، عکس کارت‌های ملی هوشمند در اداره های ثبت احوال شهرستان ها، مرکز استان و نیز دفتر خدمات پستی گلستان واقع در اهواز از متقاضیان گرفته می‌شود.

بهنام مریدی در پاسخ به این پرسش که چرا هیچگونه اطلاع رسانی به مردم به وی‍ژه متقاضیان دریافت کارت ملی هوشمند برای گرفتن عکس در اداره های ثبت احوال شهرستان ها نشده تا آنان با چهره و پوشش بهتری در این اداره ها برای گرفتن عکس حضور یابند؟ اظهار کرد: این ضعف اطلاع رسانی به مردم را می پذیریم و از طریق سامانه و همچنین رسانه های همگانی این موضوع را منعکس خواهیم کرد تا متقاضیان با آمادگی بیش تر برای تکمیل ثبت نام، اسکن مدارک، انگشت نگاری و گرفتن عکس در اداره های ثبت احوال اقدام کنند.

وی به صدور کارت هوشمند ملی همزمان با اهواز در تمام شهرستان های استان خوزستان اشاره کرد و صدور کارت ملی هوشمند را گامی مهم و اساسی برای ارتقای امنیت هویتی افراد برشمرد.

مدیرکل ثبت احوال خوزستان با تاکید براولویت صدور کارت هوشمند ملی برای کارت اولی ها گفت: در حال حاضر صدور کارت هوشمند ملی تنها برای ۱۵ساله ها یا کسانی که برای نخستین بار کارت ملی دریافت می کنند صادر می شود.

وی درباره ی روند پیش ثبت نام گفت: متقاضی کارت ملی هوشمند با مراجعه به سامانه www.ncr.ir و تکمیل فرم اطلاعات فردی و دریافت کد رهگیری، در زمان و مکان تعیین شده، برای ثبت نام اصلی مراجعه می کند.

مریدی، پیش ثبت نام کارت ملی هوشمند و نیز گرفتن عکس در اداره های ثبت احوال مرکز استان و شهرستان ها را از ابتدای امسال کاملا رایگان اعلام کرد و گفت: امسال برای صدور کارت ملی افراد باید ۱۵۰ هزار ریال پرداخت کنند.

مرجع/مهر

  1. ناشناس می‌گه:

    سلام طریقه گرفتن عکس چه فرقی باعکسای معمولی داره