تاریخ انتشار خبر: ۸ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۱۴:۵۹:۱۴
کد مطلب : 42364

افزایش چاپ قرآن پس از ۲ سال رکود/ قرآن‌های گران نخرید

معاون نظارت بر چاپ و نشر قرآن کریم سازمان دارالقرآن به افزایش صدور مجوز چاپ قرآن در ۵ ماه اخیر اشاره کرد و گفت: با وجود افزایش چاپ قرآن شاهد عرضه قرآن‌هایی با کیفیت پایین و گران هستیم که از مردم می‌خواهیم از خرید این قرآن‌ها اجتناب کنند.

اجی‌شریف خبر داد:

به گزارش  عصر آبادان،، «احمد حاجی‌شریف» معاون نظارت بر چاپ و نشر قرآن کریم سازمان دارالقرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری فارس با اشاره به افزایش تیراژ قرآن در سال جاری اظهار داشت: تا پایان مردادماه سال جاری ۱۱۹ مجوز چاپ به تیراژ یک میلیون و ۳۵ هزار و ۹۰۰ جلد قرآن کریم صادر شده که این تعداد نسبت به ماه‌های مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

افزایش ۳۰۰ هزار جلدی قرآن نسبت به سال گذشته

وی ادامه داد: در پنج ماه نخست سال گذشته ۷۹۵ هزار و ۹۰۰ جلد قرآن کریم به چاپ رسید که با توجه به تعداد چاپ قرآن در سال جاری شاهد افزایش ۳۰۰ هزار جلدی چاپ قرآن کریم هستیم.

حاجی‌شریف با بیان اینکه در پنج ماه نخست سال گذشته ۸۴ مجوز صادر شده بود، خاطر نشان کرد: تاکنون ۱۱۹ مجوز چاپ قرآن صادر کرده‌ایم به طوری که در اردیبهشت ماه سال جاری ۱۱ مجوز چاپ قرآن به تیراژ ۸۴ هزار جلد، در اردیبهشت‌ماه ۳۸ مجوز چاپ به تیراژ ۳۴۰ هزار و ۸۰۰ هزار جلد، در خردادماه ۲۶ مجوز چاپ قرآن به تیراژ ۱۷۸ هزار جلد، در تیر‌ماه ۲۰ مجوز چاپ قرآن به تیراژ ۲۱۰ هزار و ۶۰۰ جلد و همچنین در مردادماه ۲۴ مجوز چاپ به تیراژ ۲۲ هزار و ۵۰۰ جلد صادر شده که این تعداد در مقایسه با سال گذشته افزایش داشته است.

دلایل افزایش چاپ قرآن کریم

وی، ثابت بودن نرخ ارز و کاغذ را از مهم‌ترین دلایل افزایش چاپ قرآن نسبت به ماه‌های مشابه دو سال گذشته عنوان کرد و گفت: در سال‌های گذشته قیمت کاغذ و ارز نوسان بسیاری داشت به همین جهت ناشران جرأت نمی‌کردند اقدام به چاپ قرآن کنند اما امسال با توجه به ثابت‌بودن قیمت‌ها چاپ قرآن بیشتر شده است که امیدواریم این روند همچنان ادامه داشته باشد.

معاون نظارت بر چاپ و نشر قرآن کریم سازمان دارالقرآن ادامه داد: در دو سال گذشته تعداد  قرآن‌های چاپ شده بسیار کم بود به همین جهت نیاز جامعه به قرآن افزایش یافته و این نیاز باعث افزایش چاپ قرآن نیز شده است.

مردم قرآن‌های بی‌کیفیت و گران نخرند

وی درباره چاپ قرآن‌هایی با کیفیت پایین نیز خاطر نشان کرد: با وجود اینکه تعداد چاپ قرآن افزایش یافته اما هنوز قرآن‌هایی با کیفیت‌های مطلوب در بازار عرضه نمی‌شود بنابراین باید اطلاع‌رسانی در زمینه خرید قرآن بیشتر شود تا افراد از خرید قرآن‌های بی‌کیفیت یا گران‌قیمت اجتناب ورزند تا ناشران دیگر اینچنین قرآن‌هایی وارد بازار نکنند.

انتهای پیام/