تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , خرداد, ۱۳۹۵ | ۱۰:۴۷:۰۸
کد مطلب : 112785

افزایش ۳۲ درصدی درآمد گمرک آبادان در سال ۹۵

درآمد عمومی این گمرک در سال جاری افزایش ۳۲ درصدی را نشان می دهد که این درامد به خزانه دولت واریز شده است

مدیرکل گمرک آبادان گفت: درآمد عمومی این گمرک در سال جاری افزایش ۳۲ درصدی را نشان می دهد که این درامد به خزانه دولت واریز شده است.

حمید احمدی درآمد عمومی سه گمرک آبادان، اروندکنار و چوئبده از ابتدای سالجاری تاکنون را ۹۵ میلیارد و ۶۹۰ میلیون و ۴۶۶ هزار ریال اعلام کرد و گفت:این میزان در سال گذشته ۷۲ میلیارد و ۲۶۲ هزار و ۶۹۸ هزار ریال بود.

وی گفت:۱۶هزار و ۹۶۴ تن انواع کالا در سال جاری از بنادر آبادان به خارج کشور صادر شده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته چهار درصد افزایش را نشان می دهد.

احمدی، عمده کالاهای صادراتی از گمرک آبادان را محصولات پتروشمی، میوه و تره بار و مقصد کالاهای صادراتی را نیز کشورهای کویت و امارات متحده عربی اعلام کرد و اظهار داشت:ارزش دلاری کالاهای صادر شده شش میلیون و ۲۵۹ هزار و ۵۲۶ دلار است.

وی همچنین از کاهش ۱۴ درصدی واردات کالا به کشور از گمرک آبادان در سال جاری از نظر وزنی نسبت به سال گذشته خبر داد و افزود:طی دو ماه نخست سال جاری چهار هزار و ۲۸۱ تن کالا به کشور از این گمرک وارد شده است.

مدیرکل گمرک آبادان تصریح کرد:از نظر دلاری نیز، کالاهای وارد شده به کشور در دو ماه نخست سال جاری کاهش ۵ درصدی را نشان می دهد که بر این اساس، ارزش دلاری کالای وارد شده به کشور از گمرک آبادان در سال جاری ۱۳ میلیون و ۴۴ هزار و ۷۹۷ دلار می باشد.

مدیرکل گمرک آبادان افزود:در این مدت چهار هزار و ۲۸۱ تن کالای خارجی شامل لوازم خانگی و لوزام یدکی از امارات متحد عربی وارد کشور شده که از نظر وزنی کاهش ۱۴درصدی دارد.

شهرستان آبادان سه گمرک فعال در بنادر در شهرهای آبادان، اروندکنار و چوئبده دارد.

مرجع / ایرنا