تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , اردیبهشت, ۱۳۹۳ | ۱۶:۳۶:۲۵
کد مطلب : 28912

افشاگری اپل درباره جاسوسی آمریکا

شرکت اپل سند جدیدی را منتشر کرده که به موجب آن شرایط افشای اطلاعات شخصی کاربران در صورت درخواست نهادهای اطلاعاتی آمریکا مشخص شده است.

به گزارش سی نت، اپل می‌گوید که این خط مشی را در صورت لزوم به روز خواهد کرد، اما در حال حاضر آن را به اجرا درمی آورد.

مخاطب این دستورالعمل نهادهای قانونی و اطلاعاتی آمریکا و تمامی سازمان های دولتی اعلام شده‌اند که خواستار دریافت اطلاعات کاربرانی هستند که از محصولات و خدمات این شرکت استفاده می‌کنند.

انتشار این سند پس از آن صورت می گیرد که اپل و چند شرکت فناوری آمریکا به کاخ سفید اعتراض کرده و از دولت خواستند اجازه افشای تعداد درخواست‌های جاسوسی و دسته بندی انها را بدهد. علت این اصرار نگرانی این شرکت‌ها از به خطر افتادن اعتبار و شهرتشان در میان کاربران اینترنت و محصولات فناوری است.

در دستورالعمل اپل تصریح شده که درخواست دریافت اطلاعات افراد باید به صراحت در متن نامه‌های ارسالی سازمان‌های دولتی درخواست کننده ذکر شده باشد و در غیر این صورت به آنها ترتیب اثر داده نمی‌شود. همچنین تحویل این اطلاعات به شیوه‌ای محرمانه و رمزگذاری شده صورت می‌گیرد.

همچنین در صورت عدم تصریح در درخواست ارائه شده، کاربری که قرار است اطلاعاتش افشا شود از این امر مطلع خواهد شد. همچنین استراق سمع کاربران نیز در صورت دریافت درخواست رسمی معتبر ممکن خواهد بود.