تاریخ انتشار خبر: ۷ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۱۹:۱۹:۵۵
کد مطلب : 36562
عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی

افطار سیاسی با اصحاب رسانه/درددل‌های قوچانی با رئیس جمهور

روزنامه نگار اصلاح طلب: اما ما ماندیم و آنها رفتند و ما روزنامه نگار ماندیم و آنها مدعی العموم و رییس جمهور و وزیر ارشاد و اطلاعات نماندند. ما حتی مهاجرت هم نکردیم که برگردیم هر چند هجرت از راه‌های حفظ حیات و ایمان است.

به گزراش عصر آبادان؛ در دیدار ۲۷ تیر رئیس‌جمهور با اصحاب رسانه، ۵ تن از اساتید روزنامه‌نگاری، مدیران رسانه و روزنامه‌نگاران به ایراد نقطه نظرات خود در ارتباط با رسانه و مشکلات رسانه‌ها پرداختند. که از جمله محمد قوچانی سردبیر مجله مهرنامه خطاب به روحانی گفت : آقای رییس‌جمهور سلام. ما روزنامه نگاریم؛ می‌نویسیم، خطبه نمی‌خوانیم. به زبان قلم سخن می‌گوییم نه به زبان قدرت، هر چند که زبان اهل قدرت را به خوبی می‌شناسیم. قاعدتا شما نیز باید به زبان اهل قدرت سخن بگویید، چراکه رییس جمهور به عنوان وکیل همه ملت نماد قدرت، مشروعیت و اقتدار ملی است، اما دریغا که با شما هم به زبان قدرت سخن می‌گویند؛ تهمت می‌زنند و تهدید می‌کنند. پس اجازه دهید با شما همزبانی کنیم و نه خطاب به شما که خطاب به همان اهل قدرت با زبان اهل قلم سخن بگوییم. خطاب به همان کسانی که می‌گویند هیچ چیز عوض نشده است. همان کسانی که می‌کوشند ۲۴ خرداد را را از یاد ببرند و در خواب بازگشت سوم تیرند. همان کسانی که سعی می‌کنند حافظه کوتاه مدت ملت را پاک کنند و نگذراند از یادها برود که در آن سال‌های سخت با یک تماس تلفنی آن مدعی العموم معزول کارمان را از دست می‌دادیم و همچون حلزون‌های خانه به دوش کوچ می‌کردیم و چون کرگدن‌های پوست کلفت خم به ابرو نمی‌آوردیم و کارمان را از سر می‌گرفتیم. ما مامور به حرفه بودیم و آنها نیز مامور به وظیفه؛ کار ما روزنامه نویسی بود و کار آنها روزنامه ننویسی. هر دو به تکلیف عمل می‌کردیم.

AsreAbadan-Ghoochani

این روزنامه نگار اصلاح طلب ادامه داد: اما ما ماندیم و آنها رفتند و ما روزنامه نگار ماندیم و آنها مدعی العموم و رییس جمهور و وزیر ارشاد و اطلاعات نماندند. ما حتی مهاجرت هم نکردیم که برگردیم هر چند هجرت از راه‌های حفظ حیات و ایمان است. اما ما برای حفظ همان ایمان، وحدت و امید ماندیم و نرفتیم. از روزنامه به هفته نامه و از هفته نامه به ماهنامه و از ماهنامه به فصلنامه و از فصلنامه به سالنامه و از سالنامه به خانه رفتیم اما آن قدر ماندیم تا … شما آمدید…آن قدر ماندیم تا آنها رفتند.

نقل از چشم خردلی :

مطبوعات را رکن چهارم دموکراسی برشمرده اند، این امر نشان از اهمیت و تاثیر شگرف این ابزار در جامعه امروز دارد. اهمیت مطبوعات تا بدان جاست که اگر در دستان ناپاکی قرار گیرد از هر سلاحی مهیب تر و مخرب تر خواهد بود و به راحتی می توان به وسیله ی آن بنیاد های یک انقلاب، یک فرهنگ و یک اجتماع را ویران کرد. از همین روست که سیاستگذاران نظام سلطه جهانی همواره در تلاشند تا به هر شکل ممکن به این سلاح موثر دست یابند و با استفاده از آن سلطه خود را هر روز بیشتر از پیش سازند و دقیقا به همین جهت است که حکومت های مردمی و انقلابی مراقب آنند که این رکن چهارم در اختیار مزدوران و بیگانه پرستان قرار نگیرد. جریان خزنده تخریب باورهای دینی مردم با استفاده از مطبوعات، اولین بار پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال های ۵۸-۵۹ با هدف براندازی خاموش نظام اسلامی آغاز شد، اما در همان ابتدای راه با هوشیاری امام امت و قاطعیت دستگاه قضایی در نطفه خاموش شد و بیگانگان را به سوی راه هایی چون محاصره اقتصادی و جنگ تحمیلی سوق داد، اما در آن جبهه نیز ایمان و اراده ی ملتی استوار، تمامی محاسبات آنان را بر هم زد.

متاسفانه با گذشت زمان و در پی تحولات سیاسی، اجتماعی کشور و به دنبال حاکمیت تفکری خاص در عرصه فرهنگی و کوتاهی برخی از مسوولان، دوباره این روزنه ی امید در دل دشمنان نظام اسلامی پدیدار شد و آن داستان غم انگیز مجددا تکرار شد با این تفاوت که این بار سطرهای آن، حکایت تلخ اعتماد برخی از مسئولان، به دشمنان نظام اسلامی بود.

در ایام ماه مبارک رمضان امسال شاهد برپایی سفره های افطاری با طعم های مختلف سیاسی و اجتماعی بودیم و برخی از آقایان سعی نمودند اطعام سیاسی بر پا نموده و با دعوت از افراد هتاک که در فضای مطبوعاتی کشور معروف به هنجار شکنی می باشند و باعث تعطیلی بسیاری از نشریات به دلیل اهداف سیاسی دیکته شده بوده اند به اصطلاح سعه صدر خود را به قیمتی به نمایش بگذارند و هم به آنان این نوید را بدهند که در هر حال مدافع افکار کج و معوج آنان خواهند بود.

در ضیافت افطاری آقای رئیس جمهور محترم با اصحاب رسانه و مطبوعات، شاهد سخن فرسایی فردی هتاک و از محکومین فتنه ۸۸ به نام محمد قوچانی (داماد عمادالدین باقی از مقلدین و مروجین منتظری ) بودیم که خود مدعی بود که بعد از تعطیلی هر جریده ای که وی مسئول آن بوده حلزون وار کوچ کرده و در جای دیگر به کار خود ادامه داده و خود و دوستانش را پوست کلفتانی میداندکه دست از فتنه گری برنخواهند داشت.

رهبر فرزانه انقلاب می فرمایند :

عوض بیست روزنامه، دویست روزنامه هم منتشر بشود، طوری نیست. یک عده اگر توانایی داشته باشند، لابد خواننده هایی هم پیدا خواهند کرد، مانعی ندارد. اما اگر قرار باشد روزنامه هایی که منتشر می شود، با استفاده از امکانات این مردم، با استفاده از بیت المال این مردم، با استفاده از کمک این مردم، علیه مصالح این مردم بنویسند ،آن هم به شکل دروغ و افترا، اگر کسی پیدا بشود که به انکار ضروریات دین – که از جمله ضر وریات دین، قطعا قصاص اسلامی و شرعی است – تجاهر کند، این مرتد است و حکم مرتد هم در اسلام معلوم است.

– روزنامه آسمان به مدیرمسئولی محمد قوچانی ، در شماره چهارم صفحه ی ۲۳ در مطلبی به قلم داوود هرمیداس باوند از عناصر جبهه ملی، لایحه قصاص را غیر انسانی خواند و موجب تعطیلی اولین روزنامه دولت اعتدال گردید.

***

– نشریه مهر ، به مدیر مسئولی محمد قوچانی که گردانندگان آن با روزنامه آسمان مشترک می باشند در مطلبی به قلم محمد علی ایازی، فرقه ضاله بهائیت را جزو اقلیت های مذهبی خوانده بود.

ایشان همچنین در دیدار با بیش از صد هزار نفر از جوانان کشور در اردیبهشت ۷۹ می فرمایند:

۱۰ تا ۱۵ روزنامه گویا از یک مرکز هدایت می شوند، تیترهایی می زنند که هرکس نگاه کند، فکر می کند همه چیز در کشور از دست رفته است، امید را در جوانان می میرانند، روح اعتماد به مسئولین را در مردم تضعیف می کنند، نهادهای رسمی را تضعیف می کنند، مدل اینها کیست ؟ مطبوعات غربی هم اینگونه نیستند، این یک شارلاتانیزم مطبوعاتی است.

محمد قوچانی –روزنامه عصر ازادگان ۲۰/۱/۷۹

هییت های مذهبی، منشا خشونت اند و بسیجی ها، اعضای تشکیل دهنده این هسته ها می باشند.

در حال حاضر که فضای جدیدی از لحاظ طرح افکار خدشه امیز و شبهه های دینی و سیاسی در کشور بوجود آمده است که در مقایسه با گذشته بیشتر است، همچنین همزمان با این فضای جدید، شبکه های ماهواره ای (دجال واره)  به طور مستمر در حال ابداع شبهات هستند و عناصری را در داخل به این معنا تشویق و ترغیب می کنند، سوگ مندانه باید گفت که وزارت ارشاد بر خلاف فرامین رهبری نظام، مبتنی بر برنامه ریزی سریع در جهت مصون سازی ذهن ها و افکار جوانان، ناباورانه بر طبل آزادی دجال واره و فیس بوک می کوبد و در محفل های رسمی، فضای تنفس جدیدی را برای اهانت کنندگان بوجود می آورد. به طورقطع، جبهه استکبار در جنگ فرهنگی نیز شکست سختی را متحمل خواهد شد و باید نشست و دید که مقصد بعدی حلزونیان کجا خواهد بود.

چشم خردلی /