تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۰۷:۲۵:۴۸
کد مطلب : 38273
عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفت وگو با رهیاب:

افکار عمومی باید از بخش های اقتصادی پرونده مهدی هاشمی مطلع شوند/بکارگیری فتنه گران در وزرات علوم به هیچ وجه قابل قبول نیست/تلاش فراگیر رهیاب به رونق استان سرعت بخشیده است

اسماعیل جلیلی اظهار داشت::هرکسی که در کشور دچار تخلف می شود قوه قضائیه مسئول رسیدگی به آن است و فلسفه وجودی این قوه رسیدگی به این موضوعات است انتظار می رود تا مردم رویکرد عدالت محور قوه قضائیه را در رسیدگی به پرونده مهدی هاشمی شاهد باشند.

 

به گزارش عصر آبادان: اسماعیل جلیلی نماینده مردم مسجد سلیمان، لالی، اندیکا و هفتکل در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با رهیاب در خصوص علنی برگزار شدن دادگاه مهدی هاشمی گفت:علنی یا غیرعلنی برگزار کردن دادگاه مهدی هاشمی درحوزه اختیارات قاضی پرونده است اما نکته مهم این است که آن بخش هایی از پرونده اقتصادی وی که به منابع و منافع عمومی برمی گردد قطعا افکار عمومی باید از آن مطلع شوند.

وی افزود:هرکسی که در کشور دچار تخلف می شود قوه قضائیه مسئول رسیدگی به آن است و فلسفه وجودی این قوه رسیدگی به این موضوعات است انتظار می رود تا مردم رویکرد عدالت محور قوه قضائیه را در رسیدگی به پرونده مهدی هاشمی شاهد باشند.

دکتر اسماعیل جلیلی با اشاره به علت ادعای امریکا مبنی بر بمباران مواضع داعش عنوان داشت:حمله امریکا به داعش یک بازی سیاسی است و شما ببیند این حمله به مواضع داعش چه تاثیری روی زندگی مردم عراق داشته است؟ اینها بیشتر ژست سیاسی است تا یک اقدام عملی.

وی افزود:امریکا برای انحراف افکار عمومی دنیا از بمبباران مواضع داعش سخن می گوید و الا بر همگان روشن است که این گروهک تروریستی دست پرورده خود آنها و صهیونیست ها هستند فلسفه وجودی داعش در راستای تامین سیاست ها و خواسته های نظام استکبار در منطقه است.

جلیلی خاطر نشان ساخت:افکارعمومی در عراق نسبت به امریکا کاملا منفی است چون این امریکایی ها بودند که کشورشان را دچار آسیب های جدی کرده اند امریکایی با این نمایش تازه می خواهند سرپوشی بگذارند بر روی اقدامات وحشیانه خود در جنگ خانمان سوزی که در عراق راه انداختند.

 نماینده مردم مسجد سلیمان گفت:سخنرانی روز گذشته اوباما را بررسی کنید نفاق در گفته های وی روشن است او می گوید اقدامات داعش علیه اقدامات ایران و ناامنی هایی است که ایران در منطقه وجود آورده است این حرف یعنی چی؟این یعنی ایجاد یک فتنه جدید بین شیعه و سنی با هدف درگیر کردن کشورهای اسلامی با ایران است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به جدی بودن استیضاح وزیر علوم تاکید کرد:به کارگیری کسانی که در فتنه ۸۸ نقش داشته اند و به امنیت کشور لطمه وارد کرده اند و دادگاهی شدند در وزارت علوم به هیچ وجه قابل قبول نیست و جرم است البته اقای فرجی دانا می گوید تمام انتصابات طبق روال قانونی بوده است لذا استیضاح کنندگان باید راستی آزمایی کنند

 در پایان جلیلی با تبریک روز خبرنگار در خصوص سایت رهیاب نیوز گفت:رهیاب جزو سایت های فعال استان است و ما در حوزه رسانه نیاز به چنین سایت هایی داریم تا بتوانند به تعالی و توسعه استان کمک کنند.

وی اضافه کرد:رهیاب نیوز با تلاش فراگیر و تاثیرگذاری هایی که دارد به رونق استان سرعت  بخشیده است و در این مدت کوتاه تاثیر  خوبی در فراگیرشدن دسترسی به اطلاعات و ارائه اخبار خوب داشته است.

 نماینده مردم مسجد سلیمان گفت تاکید کرد:نباید فقط به موضوعات سیاسی پرداخت و پرداختن به موضوعات اقتصادی، زیرساختی و پیگیری مطالبات مردم از دولت در استان  خوزستان بسیار حیاتی است رهیاب نیوز به عنوان یک رسانه فراگیر و تاثیر گذار می تواند صدای مردم را به مدیران و مسئولین برساند.

وی در پایان گفت:جا دارد از مدیران و خبرنگاران رهیاب نیوز تشکر کنم و امیدوارم با همین قدرت نشاط و صلابت به کار خود ادامه دهند با اینکه یکی از بزرگترین مشکلات رسانه های ما بحث مسائل اقتصادی و منابع درآمدی شان است و کارشان واقعا سخت است اما با تمام سختی ها دست به جهاد در این راه زده اند که ارزوی موفقیت برای آنها دارم.