تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۰۶:۰۰:۲۱
کد مطلب : 94185
استاندار خوزستان:

اقتصاد خانوارها را باید از استخدام های دولتی جدا کرد/تغییر مدیران در خوزستان خیلی نرم انجام می شود!

مقتدایی گفت: اقتصاد خانوارها را باید از استخدام های دولتی جدا کرد تا برای خود سرمایه گذاری و زندگی خود را مدیریت کنند.

 استاندار خوزستان یکشنبه درآیین معارفه فرماندارجدید شهرستان دشت آزادگان, امنیت مرزها را در گرو رونق اقتصادی و تقویت سرمایه گذاری ها دانست و گفت : تامین رفاه , آسایش و رونق کسب و کار مرزنشینان ازاولویت های خوزستان است .
  دکترعبدالحسن مقتدایی افزود: نسخه شهرهای مرزی ما در وهله نخست بحث اقتصادی آنهاست و امنیت این مناطق زمانی برقرار می شود که اقتصادی برقرار شود و مردم بتوانند روی پای خود بایستند.
وی اضافه کرد: لازمه داشتن اقتصادی سالم و پویا در مرزها تامین امکانات جاده ای است که بتوان در کوتاه ترین زمان کالاها را به مرزها رساند و فعالیت تجاری در این مناطق رونق گیرد.
* تقویت مرزها در خوزستان منحصر به یک نقطه نیست
مقتدایی گفت: تقویت مرزها در خوزستان منحصر به یک نقطه نیست و در همه نقاط این استان حادث شده است، این جزو رونق اقتصادی است و باید استمرار داشته باشد.
استاندار خوزستان افزود: اقتصاد خانوارها را باید از استخدام های دولتی جدا کرد تا برای خود سرمایه گذاری و زندگی خود را مدیریت کنند.
مقتدایی تاکید کرد: در زمان حاضر شرایط برای اقتصاد و کشاورزی در مرزها فراهم است و این مرهون تلاش همه کسانی است که در مرزها فعال هستند تا با تامین امنیت ، شرایط را برای سرمایه گذاری ها فراهم کنند.
وی ادامه داد: اگر فعالیت ها به منظور تقویت مرزها با هزینه های دولت اتفاق بیفتد اما مرزنشینان تمکن مالی نداشته باشند امنیت در مرزها به وجود نمی آید؛ شهرهای امن مرهون رضایت مردم است.
* مرزنشینان تامین مالی شوند
استاندار خوزستان اضافه کرد: اگر می خواهیم کسی در مرز باشد باید تامین مالی شود، در نظام اسلامی مردم باید عزت داشته باشند تا دست آویز قاچاقچیان و افراد خودفروخته نشوند.
مقتدایی گفت: رفاه، آسایش و رونق اقتصادی خانوارها در مناطق مرزی باید مدنظر باشد و این از سیاست های نظام و جزو اولویت ها در خوزستان است.
استاندار خوزستان گفت: ۱۷سال پیش علاوه بر تبعات دوران دفاع مقدس و یک هزار و ۲۰۰شهید بعد از جنگ خون ها ریخته شد تا امنیت در مرزها ایجاد شود که هم اینک در سایه همین جانفشانی ها فعالیت کشاورزی و سرمایه گذاری های دولتی در مناطق مرزی در حال انجام است.
* هورالعظیم جزو اولویت هاست
استاندار خوزستان همچنین با اشاره به ضرورت رونق اقتصادی و سرمایه گذاری در دشت آزادگان گفت: در کنار اقتصاد و کشاورزی، احیای هورالعظیم جزو اولویت های ماست.
مقتدایی افزود: در کنار راه اندازی پایانه مرزی چذابه، کار تهیه نقشه ها و طراحی های بازارچه مرزی چذابه هم انجام شده است.
* نیرویی که از نظام دفاع کند حمایت می شود
مقتدایی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه جابجایی مسئولان با رعایت نکات اخلاقی انجام می شود گفت: وقتی شرایط تغییر می کند موظفیم مدیریت را برای رفع مشکلات هدایت کنیم و از نیروهایی که از نظام دفاع کنند حمایت می کنیم.
استاندار خوزستان افزود: شرایط دیکته می کند که چه کسی در چه جغرافیایی باشد که موفق بوده و بستر و شرایط سرمایه گذاری را فراهم کرده است.
وی اضافه کرد: به طور طبیعی هیچ کدام از سمت هایی که در اختیار ما قرار دارد به گونه ای نیست که فکر کنیم ابلاغی داریم و در محدوده زمانی عهده داری این مسئولیت آمده ایم که کار نکنیم.
مقتدایی گفت: هر تغییری هم بیانگر این نیست که کسی عملکرد ضعیفی داشته باشد، هر کسی مسئولیتی دارد می تواند منشاء خیر باشد.
* تغییرات مدیران در خوزستان خیلی نرم تر انجام می شود
وی تصریح کرد: تغییرات در کل کشور خیلی نرم و در خوزستان با رعایت موضوع های مدیریتی و اخلاقی خیلی نرم تر انجام می شود.
استاندار خوزستان افزود: ابلاغ ها با این هدف صورت می گیرد که فرد در مسیر درست حرکت کند و موفق باشد.
* وجود ظرفیت صحرای رملی در خوزستان
استاندار خوزستان از وجود صحرای رملی در این استان به عنوان یک ظرفیت مهم نام برد و گفت: این صحرا از شرق تا جنوب، شمال و شمال غرب خوزستان گستردگی دارد و از مراکز تفریحی و گردشگری است که می توان از آن برای ارائه خدمات گردشگری بهره برد.
مقتدایی افزود: طراحی اولیه برای استفاده از این ظرفیت گردشگری انجام شده و در فصول تابستان و زمستان می تواند به عنوان یک جاذبه گردشگری مورد بهره برداری قرار گیرد.