تاریخ انتشار خبر: ۴ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۱۲:۰۹:۲۳
کد مطلب : 30420

اقدام اپل برای ممنوع کردن محصولات سامسونگ

در حالی که شنیده می شد اپل و سامسونگ برای پایان دادن به منازعات حقوقی خود در تلاش هستند، خبرهای تازه ای در مورد اقدام اپل برای ممنوع کردن فروش تولیدات سامسونگ منتشر شده است.

به گزارش از سی نت، بر اساس حکم تازه دادگاه بر علیه سامسونگ، این شرکت سه حق اختراع ثبت شده به نام اپل را بدون اجازه در تولیدات خود مورد استفاده قرار داده است. این سه حق اختراع با سه فناوری مورد استفاده در آیفون و آی پد در ارتباط بوده و عبارتند از quick links برای طراحی لینک های سریع و میانبر، slide to unlock یا کشیدن انگشت بر روی نمایشگر برای باز کردن قفل گوشی و automatic word correction برای اصلاح املای لغات.

اپل می گوید سامسونگ بدون اجازه از این حق اختراع ها در Admire، Galaxy Nexus، Galaxy Note، Galaxy Note II، Galaxy S II، Galaxy S II Epic 4G Touch، Galaxy S II Skyrocket، Galaxy S IIIاستفاده کرده است. این شرکت امیدوار است با اتکای به همین حکم بتواند جلوی فروش گوشی ها و تبلت های سامسونگ در نقاط مختلف جهان را بگیرد.

البته اپل بابت این حکم تنها ۱۱۹.۶ میلیون دلار جریمه دریافت کرده و این در حالی است که در دادخواست اولیه خود خواستار پرداخت غرامت ۲.۲ میلیارد دلاری شده بود. در صورت موافقت دادگاه با تقاضای اپل برای رسیدگی مجدد به موضوع ممکن است دادگاهی جدید تشکیل گردد.

منبع: