تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , مرداد, ۱۳۹۵ | ۱۲:۵۷:۰۳
کد مطلب : 122494
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب:

اقدام به موقع نیروهای عملیاتی آتش خط لوله گاز در گناوه را خاموش کرد/۳نفر از کارکنان نفت مصدوم شدند

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: ماموران عملیاتی شرکت نفت، با بستن منبع تغذیه گاز در منطقه دالان و تخلیه خط در بالادست و پایین دست حادثه، آتش خط لوله را مهار کردند و به زودی مرحله ترمیم و بهسازی خط لوله اجرایی می‌شود.

 
انفجار

بیژن عالی‌پور امروز در گفت‌وگو با رسانه‌ها درباره عملیات مهار حادثه در گناوه اظهارداشت: شعله آتش با اقدام به موقع عملیات شرکت نفت و گاز گچساران مهار و آتش در این منطقه خاموش شد.

وی افزود: ماموران عملیاتی شرکت نفت، با بستن منبع تغذیه گاز در منطقه دالان و تخلیه خط در بالادست و پایین دست محل حادثه، آتش خط لوله مهار و با اقدامات فنی نیروهای ایمنی، آتش خط لوله ۴۲ اینچ انتقال گاز ساعت ۵ بامداد روز شنبه ۱۶ مرداد به طور کامل خاموش شد.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: باحضور به موقع تیم‌های ایمنی و آتش نشانی از پایگاه‌های اصلی و فرعی شرکت نفت و گاز گچساران این عملیات با موفقیت و در مدت زمانی کمتر از ۵ ساعت به صورت کامل به اتمام رسید.

وی اطلاع رسانی به شرکت نفت مناطق مرکزی و بستن سریع چاه‌ها و منابع تغذیه گاز در منطقه دالان و همچنین تخلیه فوری خط از گاز را عامل موفقیت این عملیات برشمرد و گفت: پس از اینکه گاز موجود در دو سوی مقطع آسیب دیده از طریق انشعاب‌های فرعی تخلیه و به مشعل‌های اضطراری انتقال داده شد، آتش رو به کاستی نهاده و مرحله ی ایمن سازی آغاز و در نهایت از مهار و محو کامل آتش اطمینان حاصل شد.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب  افزود: در این حادثه به جز خط ۴۲ اینچ انتقال گاز دالان به لخته گیر ۱۲۰۰ گچساران که پس از توپک رانی در حال فشارگیری بوده، هیچ خط دیگری اعم از نفت یا گاز آسیب ندیده است،

وی با اظهار تاسف از اینکه در این حادثه سه تن از همکاران عملیاتی و حراستی شاغل در محل، دچار سوختگی و جراحات ناشی از انفجار شده اند اظهار امیدواری کرد با توجه به انتقال سریع آنان به بیمارستان سوانح و سوختگی گناوه و اقدامات درمانی، بهبود و سلامت کامل این همکاران حاصل شود.

عالی پور از تلاش و اهتمام نیروهای عملیاتی شرکت نفت گاز گچساران و همکاری مقامات و مسئولان شهرستان گناوه، مردم ، نیروهای انتظامی و آتش نشانی منطقه و همکاری اداره HSE شرکت نفت فلات قاره ایران تشکر و قدردانی کرد.

انتهای پیام/