تاریخ انتشار خبر: ۱۰ , اردیبهشت, ۱۳۹۳ | ۰۸:۲۲:۳۷
کد مطلب : 27481

التماس دعای اوباما از روحانی مالزیایی

رئیس جمهوری آمریکا در سفر آسیایی خود از روحانی مالزیایی که خواستار توقف ظلم علیه مسلمانان در جهان شده، خواسته که برایش دعا کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سایت خبری گازته ترکیه نوشت: “باراک اوباما” رئیس جمهوری آمریکا برای “پایان یافتن ظلم علیه مسلمانان جهان” از روحانی بزرگترین مسجد مالزی “التماس دعا” داشته است. وی در جریان سفرش به مالزی از بزرگترین مسجد این کشور در کوالالامپور دیدن کرده است.

اوباما در این بازدید نیم ساعته به گفتگو با روحانی این مسجد پرداخته و مقبره پادشاه این کشور را نیز که در این مکان دفن شده، زیارت کرده است. در همین حال مکالمه بین روحانی مالزیایی و اوباما که خبرگزاری پرناما مالزی مفاد آن را منتشر کرده مورد توجه رسانه های مالزی قرار گرفته است.

بر این اساس زمانی که “اسماعیل محمد” روحانی مالزیایی از اوباما خواسته از ظلم و ستم علیه مسلمانان در جهان جلوگیری کند، رئیس جمهوری آمریکا خواستار دعای وی شده است. همچنین تصاویر اوباما که برای ورود به مسجد کفش خود را درآورده، در صفحه نخست روزنامه های مالزی جای گرفته است.

باراک اوباما پیشتر نیز در جریان سفر آسیایی خود گفته بود حقوق جمعیت اقلیت مسلمان میانمار به طور کامل رعایت نشده و اگر مسلمانان تحت فشار قرار بگیرند، این کشور جنوب شرقی آسیا موفق نخواهد بود.