تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۲۰:۳۲:۲۷
کد مطلب : 44642

التماس رسانه‎ای برای نجات دختری از جهادنکاح+تصاویر

پدر یک دختر اسکاتلندی که دخترشان به داعش پیوسته است؛ اظهار داشت: اقصی دختر بسیار خوبی بود و ما نمی‎دانیم چه شد که به این مرحله رسید. اصلا جهاد نکاح چیست؟! ما یک خانوده مسلمان و معتدل هستیم که این قضیه ضربه سنگینی بر ما وارد کرد.

 به گزارش عصر آبادان، روزنامه “دیلی میل”‌انگلیس در گزارشی نوشت: والدین «اقصی محمود» دختر ۲۰ ساله ساکاتلندی که خانواده خود را ترک کرده تا به تروریست های داعش بپیوندد؛ تصاویری از دوران کودکی و نوجوانی وی در شبکه های اجتماعی منتشر کردند تا دخترشان با دیدن این تصاویر به آغوش خانواده باز گردد.

«مظفر محمود» پدر اقصی٬ در تصویر زیر وقتی دخترش کودکی شیرخواره بوده٬ وی را برای عکس گرفتن آماده می‎کند.

اقصی منزل خود را در محله گالاسکو کشور استکاتلند در نوامبر سال ۲۰۱۳ به قصد سوریه ترک کرده و پس از رسیدن به سوریه با یکی از تروریست های داعش ازدواج کرد.

در یکی از تصاویر اقصی در رستوران است و در کنارش بطری “ان برو” که از مشروبات مورد علاقه وی می باشد نشان داده می شود. پس از انتشار این تصویر در شبکه های اجتماعی٬ اقصی در کامنتی بر روی این تصویر نوشت که دلش برای نوشیدن این مشروب تنگ شده است(!).

پدر اقصی در گفتگو با دیلی میل گفت: اقصی دختری بود که ترانه های انگلیسی گوش می‎داد و به داستان های هری پاتر علاقه بسیاری داشت و آنها را مطالعه می کرد. وقتی از مرز ترکیه با من تماس گرفت و به من گفت که شما را در روز قیامت می‎بینم و دستان شما را می گیرم و به بهشت می‎برم(!) بسیار تعجب کردم.

مظفر محمود خاطرنشان کرد: اقصی دختر بسیار خوبی بود و ما نمی‎دانیم چه شد که به این مرحله رسید. اصلا جهاد نکاح چیست؟! ما یک خانوده مسلمان و معتدل هستیم که این قضیه ضربه سنگینی بر ما وارد کرد.

والدین اقصی امیدوار بودند دخترشان که بسیار به درس علاقه‎مند است؛ روزی پزشک شود ولی متأسفانه او به تروریست های داعش پیوسته و آینده اش مشخص نیست.

مادر این دختر ۲۰ ساله در نامه ای به وی نوشت: از تو خواهش می‎کنم که به خانه‎ات بازگرد،‌ ما بسیار مشتاق دیدار تو هستیم.‌ تو را به خدا سوگند می‎دهم بازگرد. ما دوستت داریم.

منبع: ابنا