تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۳:۵۰:۲۱
کد مطلب : 53518

امام جمعه آبادان:تشییع شهدا احیای پرچم یک جامعه است

امام جمعه آبادان گفت: تشییع شهدا یک تشییع نمادین نیست بلکه به مثابه احیای پرچم یک جامعه به شمار می‌رود.

خبرگزاری فارس: تشییع شهدا احیای پرچم یک جامعه است

به گزارش عصر آبادان ، حجت‌الاسلام علی ابراهیمی‌پور در حاشیه آیین وداع با ۳۰ شهید گلگون کفن تازه بازگشته به وطن، صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان اظهار کرد: شهدا اگر چه به ظاهر نام و نشانشان مشخص نیست اما آنان در عرش خداوند جزو شناخته‌شدگان و شاهد و ناظر بر اعمال و رفتار ما هستند.

وی با بیان اینکه با حضور شهدا و تشییع آنها گویی خون تازه‌ای در رگ‌های جامعه جریان پیدا کرد، تصریح کرد: برای احیای یک جامعه باید در مسیر شهدا قدم نهاد، تمام دعواهای ما به دلیل فاصله گرفتن ما از راه شهدا و قدم نگذاشتن در وادی پویا است.

امام جمعه آبادان با اشاره به بازگشت بیش از ۳۰ ساله شهدا به وطن یادآور شد: همه ما به شهدا تمسک می‌جوییم، زیرا شهدا به واسطه اتصالشان به خداوند در نزد ایشان عزیز شده‌اند، شهدا به دلیل معرفتشان به خداوند به او وصل شدند.

ابراهیمی‌پور با بیان اینکه اوج این معرفت به خاک افتادن و بنده خدا شدن است افزود: شهدا به دنبال خدا بودند، او را دنبال کردند، یافتند و عاشق او شدند و خداوند نیز عاشق آنان شد و به آنان مدال داد و این حیات ارزشمندی است که شهدا پیدا می‌کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی آبادان با بیان اینکه متاسفانه امروزه برخی‌ها به دنبال منصب، مقام، پول، جایگاه، باندبازی و حتی دعواهای سیاسی هستند، عنوان کرد: از این‌رو است که بر تابوت شهدا بوسه می‌زنیم و او را واسطه خود و خدا قرار می‌دهیم تا ما را نزد او شفاعت کنند، زیرا آنان مدال افتخار بندگی خدا را دریافت کرده‌اند.

وی تصریح کرد: هر گاه کسی خدا را بشناسد، هدف پیدا می‌کند و آن هدف جز خداوند متعال چیز دیگری نیست ولی اگر کسی خدا را نشناسد سر از بیراهه در می‌آورد.

امام جمعه آبادان یادآور شد: شهدا وقتی خداشناس شدند، هدف‌شناس و تکلیف‌شناس شدند و آن را انجام دادند، کسی که سر سفره خداوند بنشیند معرفت خدایی می‌یابد.

ابراهیمی‌پور با اشاره به اینکه تکلیف‌شناسی یکی از برجستگی‌های شهدا بود، گفت: هنگامی که امام راحل در مسیر سیدالشهدا گام برداشتند و گفتند کسی مرا یاری می‌کند همه شهدا به ایشان لبیک گفتند و آن لبیک صادقانه بود.

وی افزود: تکلیف شهدا در آن زمان احیای دین و تبعیت از رهبرشان بود، توصیه آنها در وصیتنامه‌هایشان آن بود که امام را تنها نگذارید، کنار ایشان باشید و در زیر پرچم ولایت باقی بمانید.

ابراهیمی‌پور با بیان اینکه شهدا ادب‌شناس، با معرفت و زیر پرچم ولایت آمدند و جانشان را فدا کردند اضافه کرد: امام راحل در زمان خود مسلم بودند و اکنون رهبری مسلم زمان خود هستند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی آبادان تصریح کرد: ما سخنان رهبری را در مباحث سیاسی، حزبی و گروهی و غیره را وصف‌العین خود قرار می‌دهیم و همچنان در مسیر ولایت باقی می‌مانیم.

وی یادآور شد: موضوع انرژی هسته‌ای اساسی دشمنی آمریکا با ما نیست، آنان وقتی دیدند که امام(ره) یک دین ناب به دست گرفته و این دین مشتری دارد با ما به مخالفت پرداختند، آمریکا می‌دانست که این دین، دین نابی است پس سعی کردند تا اسلام آمریکایی را جایگزین آن کنند.

ابراهیمی‌پور ادامه داد: آنها جنگ را حادث کردند تا نگذارند اسلام پا بگیرد، اما شهدا با نثار جان خود مانع از این کار شدند.

به گفته وی خداوند سه گروه انبیاء، علما و شهدا را شافی روز قیامت قرار داده است.

امام جمعه آبادان با اشاره به اینکه شهدا به ما آموختند که ما باید یک گروه شویم و در مسیر و زیر پرچم ولایت حرکت کنیم، افزود: ما باید معرفت‌شناسی، هدف‌شناسی و مسیرشناسی را از شهدا یاد بگیریم.

ابراهیمی‌پور خطاب به مادران شهدا اضافه کرد: زینب(س) به شما درس صبر و بردباری را آموخت و شما نیز باید شهدایتان را به عنوان الگویی مناسب به جامعه معرفی کنید، زینب(س) حرکت عاشورا را جهانی کرد ما نیز باید چنین کنیم.

منبع: فارس