تاریخ انتشار خبر: ۲۷ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۳:۳۹:۵۱
کد مطلب : 54580

امام جمعه آبادان:صحیفه سجادیه دانشگاه انسان‌ساز است

امام جمعه آبادان از صحیفه سجادیه به عنوان دانشگاه انسان‌ساز نام برد.

خبرگزاری فارس: صحیفه سجادیه دانشگاه انسان‌ساز است

به گزارش  عصر آبادان، حجت‌الاسلام علی ابراهیمی‌پور پیش از ظهر امروز در همایش شهری امام سجاد (ع) با موضوع «آسیب‌شناسی اجتماعی از دیدگاه امام سجاد (ع)» در محل مسجد ثامن‌الائمه این شهر اظهار کرد: در جامعه‌ای که امام معصوم در آن حکومت می‌کند مردم در آن احساس آرامش می‌کنند زیرا دین اسلام دین گذشت و رحمت است.

وی با اشاره به اینکه حرکت امام حسین (ع) با حضور امام زین‌العابدین (ع) و حضرت زینب (س) جهانی شد، افزود: صحیفه سجادیه و نهج‌البلاغه دو کتاب با ارزش مسلمین به‌شمار می‌رود که متأسفانه مهجور مانده‌اند.

امام جمعه آبادان اضافه کرد: مطالعه این دو کتاب نه تنها سبب نورانی شدن چهره افراد می‌شود بلکه در زندگی افراد نیز اثربخشی فراوانی دارد.

ابراهیمی‌پور با اشاره به تاثیر همکلامی در گفتار و راه و روش افراد با ائمه تصریح کرد: انس با کلام معصوم، اندیشه فرد را تغییر داده و این کلام تبدیل به گفتار او می‌شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی آبادان یادآور شد: صحیفه سجادیه یک دانشگاه کامل در تمام زمینه‌ها اعم از: نظامی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی است.

به گفته وی، تمسک به این کتاب، سبب انسان‌سازی می‌شود و به طور ماهرانه‌ای در درمان بیماری افراد مؤثر است.

به گزارش خبرگزاری فارس، این همایش به همت کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آبادان و با موضوع «آسیب‌شناسی اجتماعی از دیدگاه امام سجاد(ع)» در محل مسجد ثامن‌الائمه آبادان برگزار شد.

منبع: فارس