تاریخ انتشار خبر: ۳۰ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۴:۳۸:۵۷
کد مطلب : 55312

امام جمعه آبادان: برخی مسئولان آبادان دچار روزمرگی شده‌اند

امام جمعه آبادان گفت: متاسفانه برخی مسئولان دستگاه‌های اجرایی شهر دچار روزمرگی بوده و کوتاهی آنان در انجام وظایفشان سبب بروز نارضایتی در میان شهروندان شده است.

خبرگزاری فارس: برخی مسئولان آبادان دچار روزمرگی شده‌اند

 به گزارش عصر آبادان ، حجت‌الاسلام علی ابراهیمی‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان اظهار کرد: امام جمعه باید منویات مقام معظم رهبری را انجام دهد و هیچ‌گاه مقابل دولت و نظام قرار نمی‌گیرد.

وی با بیان اینکه آنچه در جلسات از سوی امامان جمعه ارائه می‌شود، نقد منصفانه و بیان مشکلات مردم است، افزود: حرف ما آن است که چرا با وجود گذشت سال‌ها از پایان جنگ تحمیلی هنوز بسیاری از موضوعات اولیه بر روی زمین مانده‌اند؟!

امام جمعه آبادان اضافه کرد: چرا شهر آبادان همچون بسیاری از شهرهای دیگر به لحاظ بهره‌مندی از نعمت گاز به شهر سبز تبدیل نشده است؟!

ابراهیمی‌پور تصریح کرد: اگر از مشکلات آب، فاضلاب و ده‌ها مورد دیگر سخن گفته می‌شود ارتباطی با دولت فعلی ندارد و از دولت سازندگی، اصلاحات و آقای احمدی‌نژاد تاکنون ما هیچ پیوست فرهنگی نداشته و نداریم و این ارتباطی به هیچ گروه خاص پیدا نمی‌کند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی آبادان یادآور شد: وقتی در ایام عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی و یا ماه رمضان آب شرب منطقه‌ای قطع می‌شود حتما باید بررسی و رصد شود تا دلیل آن مشخص شود.

ابراهیمی‌پور ادامه داد: بیان مشکلات به منزله نادیده گرفتن کارکرد مسئولان و کارایی آنان و زیر سؤال بردن خدمات آنان نیست بلکه شکاف‌هایی است که از دید امامت جمعه باید حل شود.

وی گفت: به دنبال آن هستیم که جلسات خروجی داشته باشند و از این‌رو برای هر جلسه‌ای باید موضوع خاصی تعیین شود تا مدیران به ارائه گزارش کار از حوزه فعالیت خود بپردازند، ضمن آنکه برگزاری مرتب جلسات نیز در بهبود وضعیت کارها مؤثر خواهد بود.

امام جمعه آبادان با اشاره به اینکه گفته می‌شود نگاه ما به بودجه باید پایین باشد، عنوان کرد: اگر دولت نمی‌تواند خود سرمایه‌گذاری کند چرا از بخش خصوصی در شهرستان‌ها غافل هستیم.

ابراهیمی‌پور با اشاره به مذاکرات ایران در موضوع هسته‌ای اظهار کرد: چه در مذاکرات نتیجه بگیریم و چه نتیجه نگیریم، دولت انعطاف خود را نشان داده و امید می‌رود تا خروجی آن به نفع مردم باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی آبادان تصریح کرد: در شرایطی که دشمن مقابل نظام ایستاده است، اگر گوش به فرمان مقام معظم رهبری می‌دادیم و به سمت اقتصاد مقاومتی پیش می‌رفتیم، شاید وضعیتمان بهتر از الآن بود.

وی یادآور شد: نخلستان‌ها، بندر، پالایشگاه و بازارهای اینجا حرف‌های زیادی برای گفتن در عرصه توسعه اقتصادی و صادرات دارند و نگاه ما باید در راستای سرمایه‌گذاری و استغال در این بخش‌ها باشد.

ابراهیمی‌پور گفت: توجه به بخش خصوصی و دعوت از سرمایه‌گذاران خارج از کشور (به ویژه آبادانی‌های مقیم خارج از کشور) می‌تواند سبب بهبود وضعیت منطقه شود.

امام جمعه آبادان با بیان اینکه متاسفانه به جای حل مسائل به جان هم افتاده‌ایم، افزود: همه باید دست در دست یکدیگر داده و به دولت کمک کنیم.

وی ادامه داد: علمایی همچون مکارم و سبحانی جایشان در آبادان بوده و سرمایه فرهنگی، معنوی و اخلاقی این شهر به دیگر مناطق صادر شده است.

ابراهیمی‌پور اظهار کرد: باید محکم وارد میدان کار و فعالیت شد و تمام سعی خودمان را برای حصول نتیجه به کار ببریم.

امام جمعه آبادان تصریح کرد: اکنون برخی مسئولان شهری دچار روزمرگی شده و بسیاری از جریانات درگیر انتخابات اعم از شوراها، مجلس و غیره هستند.

وی خاطر نشان کرد: همین مسئولان زمان کمتری برای پرداختن به امور مردم دارند و این در حالیست که مردم باید بتوانند حاصل کار آنها را ببینند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی آبادان با تاکید بر اینکه انتقادات ما صادقانه است و نه از روی حب و بغض، خطاب به مسئولان دستگاه‌های اجرایی شهر ادامه داد: همیشه نباید منتظر امکانات باشیم و باید در انجام امور تدبیر و برنامه‌ریزی وجود داشته باشد تا با بهره‌گیری از ابزاری که در اختیار داریم بتوانیم در راستای تامین رفاه و آسایش مردم گام برداریم، زیرا مردم توقع دارند.

امام جمعه آبادان گفت: حیف است که پس از ۳۶ سال هنوز شهر آبادان از کمبود بسیاری از امکانات اولیه همچون آب، آسفالت، شبکه فاضلاب و غیره در مضیقه باشد.

ابراهیمی‌پور با اشاره به اینکه بیان ایرادات از سوی ما دال بر نادیده گرفتن خدمات مسئولان و دولت‌ها نیست، افزود: از مسئولان خواسته‌ایم تا بیایند و از تریبون نماز جمعه فعالیت‌هایشان را برای مردم بازگو کنند تا آنها نیز از کم و کیف کارها مطلع شوند.

وی با بیان اینکه باید خروجی همگرایی میان مسئولان حل مشکلات مردم باشد، با اشاره به اینکه آبادان معین خرمشهر در بحث خدمات‌رسانی به زائران است تصریح کرد: امسال انتظارات بیشتری در این زمینه وجود دارد و رفع مشکلات و نیازهای زائران نیاز به همراهی و همکاری تمام دستگاه‌های اجرایی دو شهر آبادان و خرمشهر دارد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی آبادان در پایان با بیان اینکه حضور مسئولان در جلسات مذهبی زیر ۱۰ نفر است، از آنان خواست تا در این زمینه اهتمام بیشتری به خرج دهند.

منبع: فارس

  1. امیر می‌گه:

    آبادانی های عزیزقدرامام جمعه خوب وپرتلاشتان رابدانید”ضمن احترام وارج نهادن به تمامی ائمه محترم جمعه به جرات میتوان اذعان داشت ایشان فردی بی نظیرمیباشندوبخوبی درتمامی مباحث تسلط خاصی دارندبطوریکه وقتی دریکی ازجلسات وزارت راه وترابری سابق درحین ارائه راهکارهای حل مشکلات جاده ای استان خوزستان بودندباتعجب مدیران مربوط همراه شدکه یک امام جمعه چطورمیتواندهمانندبهترین کارشناسان راه چنین راهکارهایی بدهد.ضمن اینکه بارهاازایشان جهت پذیرفتن مسولیتهای مختلف درسطح کشوردعوت شده است اماباتوجه به عشق وعلاقه ایشان به سنگرنمازجمعه حاضربه پذیرش صندلی مدیریتهای سیاسی ننمودند”واین خودنشات گرفته ازروحیه مردمداری وی دارد”انشاا…مدیران آبادانی ازتوان ونفوذاین عزیزکه درسطح کشورزبانزدعام وخاص است کمال استفاده راببرند”انشاالله”