تاریخ انتشار خبر: ۱ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۱۷:۲۵:۱۶
کد مطلب : 68999

امام جمعه آبادان خواستار شد:راه‌اندازی کتابخانه‌های کوچک در مساجد آبادان

امام جمعه آبادان خواستار راه‌اندازی کتابخانه‌های کوچک در مساجد این شهرستان شد.

 

خبرگزاری فارس: راه‌اندازی کتابخانه‌های کوچک در مساجد آبادان

به گزارش  عصر آبادان، عصر امروز حجت‌الاسلام سید لطف‌الله سپهر مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان خوزستان با حجت‌الاسلام علی ابراهیمی‌پور امام جمعه شهرستان آبادان دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار امام جمعه شهرستان آبادان اظهار کرد: با توجه به شعار امسال به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، که توسط رهبر انقلاب نامگذاری شده است و دغدغه ایشان در باب کتاب و کتابخوانی و اهمیت مطالعه، می‌طلبد که در همه مساجد شهرستان با توجه به نیاز مطالعاتی آنها یک کتابخانه کوچک راه‌اندازی شود.

وی افزود: همه مردم در همه سطوح به کتاب و مطالعه نیاز دارند و نباید خود را از مطالعه بی‌نیاز احساس کنند و در این میان سهم تلاش و کوشش ادارات فرهنگی به مراتب بیشتر از بقیه ادارات در شهرستان‌ها و استان‌ها‌ست.

امام جمعه آبادان گفت: ستاد نماز جمعه شهرستان آبادان آمادگی دارد تا هرگونه کمکی در زمینه ارتقای سطح مطالعه در شهرستان را با همکاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان انجام دهد.

مدیر کل کتابخانه‌های استان خوزستان نیز در این دیدار با توجه به ضرورت خدمت رسانی به حوزه فرهنگ در سطح استان و شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت: در این زمینه از هرگونه اقدامی در جهت پیشبرد اهداف فرهنگی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کوتاهی نخواهیم کرد.

سپهر در پایان به نقش کتاب و منابع موثر در افزایش سطح مطالعه در شهرستان اشاره کرد و گفت: تلاش می‌کنیم منابع کتابخانه‌های عمومی شهرستان آبادان را تقویت و به‌روزرسانی کنیم.

منبع: فارس