تاریخ انتشار خبر: ۵ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۳:۵۸:۲۰
کد مطلب : 82818

امام جمعه آبادان: صدور انقلاب به سایر کشورها در حقیقت صدور تفکرات ناب اسلامی است

امام جمعه آبادان گفت: صدور انقلاب به سایر کشورها در حقیقت صدور تفکرات ناب اسلامی به آن کشورهاست که مشتاق دریافت آن هستند.

 

به گزارش عصرآبادان، حجت‌الاسلام علی ابراهیمی‌پور ظهر امروز در آئین رونمایی از تندیس شهید والامقام امیر سرلشکر خلبان «علیرضا یاسینی» به همراه ماکت جنگنده هواپیمای F4، اظهار کرد: حرکت شهید یاسینی و امثال وی باعث شد تا ما امروز برکات آن را در عراق، سوریه، لبنان و یمن ببینیم، این جوشش خون شهدا است.

وی اضافه کرد: حضرت امام خمینی(ره) معتقد بودند که آزادی واقع شده در خرمشهر و کار کردن در آبادان الهی بوده است.

امام جمعه آبادان با اشاره به فرا رسیدن ماه رجب به عنوان ماه ذکر، دعا و مناجات بر احوال دل و اتصال بین خلق و خالق تصریح کرد: خرسندیم امروز در جایی که برای زنده نگه داشتن یاد و نام شهدای نیروی هوایی به‌ویژه شهید یاسینی که خداوند به وی چنین نظر کرده و برای تجلیل از تمام شهدای نیروی هوایی خوزستان، گردهم آمده‌ایم.

ابراهیمی‌پور با قدردانی از همراهی و پیگیری مستمر فرزند شهید یاسینی در تحقق این امر یادآور شد: فرزند شهید یاسینی، متاثر از وجود امام زین العابدین است که نقش تبلیغ عاشورا را پس از آن واقعه بر عهده داشت، اگر پس از واقعه عاشورا تبلیغی نمی شد به طور قطع حقایق این واقعه تلخ و ناگوار به دیگران منتقل نمی‌شد و همه چیز همان جا خاتمه می‌یافت.

وی با اشاره به اینکه آبادان دارای هفت خلبان و ۱۹ سرباز هوایی شهید است، خوزستان ۶۶ شهید همافر دارد افزود: پیچیده شدن عطر وجود شهدا در فضای این کشور سبب مصون ماندن آن از چشم بدخواهان شده است.

امام جمعه آبادان با بیان اینکه پیش‌تر مردم از تلاش‌ها و حرکت‌های الهی نیروی هوایی اطلاعی نداشتند گفت: پس از برگزاری یادواره شهدای هوانیروز خوزستان در بهمن‌ماه سال گذشته در آبادان، به اذعان مردم، آنان اطلاعات و درس‌های زیادی از این عزیزان گرفتند.

ابراهیمی‌پور در پایان، با قدردانی از همراهی و همدلی شورا و شهرداری در راستای اقدام به ساخت تندیس شهید یاسینی، ماکت هواپیمای وی و نامگذاری بلوار منتهی به این میدان به نام این شهید والامقام تصریح کرد: امید می‌رود تا همواره در مسیر شهدا  گام برداریم و شرمنده آنان نشویم.

منبع: فارس