تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۸:۱۱:۳۰
کد مطلب : 53551

امام جمعه آبادان: نماز راه‌حل بسیاری از ناهنجاری‌های روانی است

امام جمعه آبادان گفت: نماز آدم را متواضع و به او آرامش می‌دهد و راه‌حل رفع بسیاری از ناهنجاری‌های روانی و روحی انسان‌ها است.

خبرگزاری فارس: نماز راه‌حل بسیاری از ناهنجاری‌های روانی است

به گزارش عصر آبادان، حجت‌الاسلام علی ابراهیمی‌پور ظهر امروز در همایش نماز که در محل سالن اجتماعات دانشکده نفت آبادان برگزار شد، اظهار کرد: نماز مظهر نیایش و بندگی در پیشگاه خداوند بوده و قرآن کریم این عبادت عظیم را به بهترین شکل مورد مدح و ستایش قرار داده است.

وی از توجه به نماز به عنوان بارز‌ترین صفت یک مومن نام برد و افزود: نماز موجب همراهی خداوند، عنایت و توجه او به بندگانش است.

امام جمعه آبادان با بیان اینکه توجه به نماز سبب حمایت و همراهی خداوند از فرد نمازگزار می‌شود، را نماز پیمان مستحکمی میان خدا و بندگانش عنوان کرد.

ابراهیمی‌پور همچنین ماموریت مهم و جدی پیامبران را توجه به نماز و صبر و تحمل برای برپایی این واجب عنوان کرد و گفت: توجه به نماز، از ویژگی‌های انسان‌های متقین است.

امام جمعه آبادان از نماز به عنوان رمز عبودیت، بندگی و نیاز انسان نسبت به خداوند نام برد و ادامه داد: نماز راه تقرب انسان به پروردگار است و فرد باید کمال را در نماز جست‌وجو کند زیرا نماز شست‌وشو دهنده روان انسان‌ها از پلیدی‌ها است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی آبادان با بیان اینکه نماز همچنین نشانه ملیت اسلامی است، خاطرنشان کرد: نماز آدم را متواضع و به او آرامش می‌دهد و راه‌حل رفع بسیاری از ناهنجاری‌های روانی و روحی انسان‌ها است ضمن آنکه قدرت حافظه و تمرکز را نیز ارتقا می‌بخشد.

ابراهیمی‌پور  تصریح کرد: نماز تمرین بندگی خدا و بهترین کلاس تربیتی انسان است و با نماز امراض روحی و روانی درمان و مشکلات دنیوی، اقتصادی، اجتماعی، و فردی رفع می‌شود.

وی با بیان اینکه اگر به جلسات مرتبط با امر نماز بها داده می‌شود باید خروجی داشته باشد، پیام‌های جدید مقام معظم رهبری در خصوص نماز نشان از آن دارد که پیام‌های اولیه ایشان تامین نشده است و ما باید در این خصوص تلاش مضاعف‌تری کنیم.

منبع: فارس