تاریخ انتشار خبر: ۲ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۱:۰۱:۲۵
کد مطلب : 55623

امام جمعه آبادان: کتب مدارس مفاهیم گذشته را ندارند

امام جمعه آبادان گفت: کتب آموزش و پرورش فقط جنبه خواندن و گرفتن نمره را دارند و برای آموختن نگارش نمی‌شوند.


خبرگزاری فارس: کتب مدارس مفاهیم گذشته را ندارند

به گزارش عصر آبادان، حجت‌الاسلام علی ابراهیمی‌پور پیش از ظهر امروز در آئین تجلیل از کتاب نخل‌ها و آدم‌ها ضمن تبریک حلول هفته بسیج، اظهار کرد: در این برنامه از کسانی تقدیر می‌شود که قلمشان زبان بیان گوشه‌ای از ارزش‌های دفاع مقدس است.

وی ادامه داد: متاسفانه اقشار تاثیرگذار جامعه به موضوع مطالعه و کتاب کم اهمیت شده و این از معضلات جامعه است.

امام جمعه آبادان با انتقاد از کم‌توجهی مسئولان شهر آبادان به موضوع کتاب، تصریح کرد: امید داشتیم از این مراسم استقبال بیشتری شود و جای خالی مسئولان شهر آبادان در این مکان احساس می‌شود.

ابراهیمی‌پور تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب نیز تاکید ویژه‌ای به کتاب و به خصوص کتب دفاع مقدس دارند و لزوم تأمل بر این موضوع احساس می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در آبادان افزود: متاسفانه نگاه‌ها به کتاب در کشور سطحی و گذرا است و کتب آموزش و پرورش فقط جنبه خواندن و گرفتن نمره را دارند و برای آموختن نگارش نمی‌شوند و از مفاهیم کتب گذشته در آنها خبری نیست.

وی خاطر نشان کرد: رشادت‌هایی که صورت گرفت در دوران هشت ساله را ما فقط شنیده‌ و یا خوانده‌ایم، اما با بررسی و مطالعه کتب دوران هشت ساله جنگ تحمیلی می‌توان عمق فداکاری و ایثارگری رزمندگان این مرز و بوم را درک کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، آیین تجلیل از کتاب نخل‌ها و آدم‌ها، در بیست و ششمین جلسه نقد و بررسی کتاب پاسداران اهل قلم در تالار مهر آبادان برگزار شد.

منبع: فارس