تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۱۸:۳۶:۵۳
کد مطلب : 31468
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان:

امام خامنه ای عین امام خمینی است/ تشییع جنازه امام، بی نظیر ترین تشییع جنازه در طول تاریخ است/ امام خمینی (ره) ذخیره الهی بود که خداوند آنرا برای شیعه نگه داشت/ گرایش به تشییع در دنیا بی نظیر است

در آستانه ۱۴ خرداد، بیست و پنجمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره)، نماز وحدت اصناف و ادارات شهرستان دزفول با حضور آیت الله دکتر محسن حیدری، نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در آستانه متبرکه سبزقبا(ع) برگزار گردید.

 

 به گزارش عصر آبادان به نقل از دزفول امروز : در این مراسم آیت الله حیدری، راه نجات انسان را علم، عمل و اخلاص دانسته و افزود : شخصیت امام یک شخصیت استثنایی و کم نظیر و جامع است که هم عالم و هم عامل و هم مخلص در همه زمینه ها بود.

وی به برجستگی های علمی معمار کبیر انقلاب پرداخته و اظهار کرد: امام (ره) در زمینه علمی رشته های مختلف متخصص بود. یک فقیه برجسته ای بود که  اگر فقهای شیعه در عصر غیبت را از نظر فقاهت و علم، رتبه بندی کنیم یقینا حضرت امام یکی از آن ده نفر اول است.

آیت الله حیدری امام امت را یک دین شناس واقعی عنوان و افزود: حضرت امام خمینی(ره)، هم فقیه برجسته ، هم اصولی، فیلسوف، عارف ،مفسر، متکلم، حدیث شناس و یک دین شناس واقعی بود.

امام جمعه موقت اهواز، با بیان اینکه امام علاوه بر مقامات عرفانیریال انسانی سیاستمدار بود، تصریح کرد:  در عین حال امام بزرگوار ما، انسانی سیاست مدار، سیاست مداری حکیم ، مصلحی بزرگ، عابدی شجاع و خود ساخته بود.

عضو مجلس خبرگان رهبری، خود ساختگی امام را مهمترین عامل رسیدن به این مراتب دانسته و خاطر نشان کرد: اُنسی که حضرت امام  با قرآن داشت کم نظیر بود ،  امام مقید بود در شبانه روز ۸ مرتبه قرآن بخواند.

وی ادامه داد: در کنار آن، تعلق خاطر به اولیاء خدا ودلدادگی به امیرالمؤمنین(ع) و فاطمه زهرا(س) و دلدادگی به اباعبدالله(ع) و امام زمان(عج) بسیار عمیق بود که یکی از تجلیات آن در التزام ایشان به قرائت زیارت جامعه کبیره و زیارت عاشورا بود که حضرت امام خود را ملزم کرده بود که هر روز این دعاها را قرائت کند.

دکتر حیدری، امام را ذوب در اسلام عنوان و گفت: تقید امام(ره) نسبت به نماز شب بسیارزیاد بود و در شرایط بسیار سخت و زمانی که در شب ۱۵ خرداد توسط نیروهای رژیم دستگیر و در حال انتقال به تهران بود، در آن شرایط و در همان ماشین نماز شب ایشان ترک نشد و حتی زمانی که در بستر بیماری بودند و توانایی ایستادند نداشتند با اشاره چشم نماز شب شان را قرائت می کردند.

عضو شورای خبرگان رهبری افزود: این ارتباطات ویژه خدا، پیغمبر، قرآن و اهل بیت بود که از شخصیت امام یک شخصیت بی نظیری ساخته بود و مهر امام به دل ملت ایران راه پیدا کرده بود و این، نتیجه آن ارتباطات معنوی قوی امام با خدا و معنویات بود.

آیت الله حیدری، امام جمعه موقت اهواز با اذعان به اینکه امام خمینی (ره) را ذخیره الهی است که خداوند آنرا برای شیعه نگه داشته است، عنوان کرد: علاوه بر تحولاتی که در روح ملت ایران، جوانان و زندگی سیاسی اجتماعی مردم ایجاد کرد، مایه شکوفایی استعدادهای جوانان شده است.

وی در ادامه پیشرفت شتابان علمی ایران را شاهد قرار داده و گفت: شتاب علمی جوانان ایران ۱۱ برابر شتاب علمی جوانان دنیاست و این به برکت امام و استمرار این نهضت به پرچمداری خلف صالح امام است.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، تحولات دنیا را به سبب وقوع انقلاب اسلامی مورد اشاره قرار داده و اعلام کرد: اردوگاه شرق متلاشی شده و یک از عوامل مهم آن انقلاب اسلامی ایران بود و اردوگاه غرب و آمریکا دچار بحرانهای جدی شده و در آستانه فروپاشی است و صهیونیست بین الملل دچار ورشکستگی شده است.

دکتر حیدری، شکل گیری مقاومت اسلامی در لبنان و فلسطین الگو گیری از نظام اسلامی دانسته و با بیان اینکه وحدت اسلامی ریشه دار شده است خاطر نشان کرد:  تحولی که در دنیا برای گرایش به تشییع روی داده، بی نظیر است. فقط در کشور نیجریه، پس از انقلاب ده میلیون نفر در این کشور به شیعه گرایش پیدا کرده اند.

وی عزت مندی ایجاد شده در دنیای اسلام را فوق العاده دانسته و افزود: مسلملانان در قبل از انقلاب در سراسر جهان، احساس حقارت داشتند ولی بعد از انقلاب مسلمانان دنیا بواسطه پیشرفتهای ایران احساس عزت می کنند.

آیت الله دکتر محسن حیدری مردم ایران را مردمی قدرشناسی دانسته و تصریح کرد: استقبال تاریخی مردم در ۱۲ بهمن که در آن ۷ میلیون به استقبال امام خمینی(ره) آمده بودند که قریب یک چهارم جمعیت آن زمان ایران بود و ده سال بعد ۱۴ میلیون در تشییع جنازه امام شرکت کردند که تشییع جنازه امام، بی نظیر ترین تشییع جنازه در طول تاریخ است و برای هیچ شخصیتی چنین اتفاق نیفتاده است.

وی به انتخاب، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای بعنوان رهبر انقلاب اسلامی اشاره و عنوان کرد: چیزی که آن درد جان کاه و فقدان بزرگ را آسان کرد این بود که خداوند مقدر کرد و مجلس خبرگان جانشینی برای امام تعیین کردند که عین امام است هم از نظر فقاهت، سیاست و جهاد فی سبیل الله یعنی انتخاب حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای که باید بر این نعمت شکر گذاشت.