تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۴:۳۱:۳۶
کد مطلب : 88357

اماکن غیرمستند درکربلامشخص شد+تصویر

کارشناس مسئول امور فرهنگی بعثه‌‌ مقام معظم رهبری در کربلای معلی با اشاره به ضرورت دانش افزایی زائران اباعبدالله الحسین و بهره مندی بیشتر از زمان زیارت، گفت: برخی اماکن در کربلا وجود دارد که هیچ سند معتبری ندارد و بردن زائران در فرصت محدود زیارت به این اماکن به جز هدر دادن وقت زائر فایده دیگری ندارد.

 حجت‌الاسلام محمدحسین عسکری اظهار داشت: در این بروشور که براساس تحقیقات گسترده ای تهیه شده است در مرحله اول تعداد محدود و مشهوری که متاسفانه محلی برای کسب درآمد برای عده ای است، اشاره شده است.

وی ادامه داد: هیچ کس به مقتضای تعالیم قرآن کریم و سیره روشن اولیای معصوم(علیهم السلام) حق ندارد به آنچه که پشتوانه محکم علمی و عقلی ندارد و از سوی راهبران الهی مورد تأیید قرار نگرفته است، تکیه کند.

عسکر خاطر نشان کرد: نباید تدوام و بقای آن را به خیال و تصور حفظ دین و مقدسات دینی توجیه کرد زیرا قرآن کریم بنیان پوشالی موهومات و ساخته‌ها و پرداخته های جاهلانه را مورد یورش جدّی قرار می‌دهد.

کارشناس امور فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری در کربلا به بیان برخی آثار منفی و وجود تالی فاسد این اماکن غیر مستند اشاره کرد و گفت: جلب توجّه مردم به سوی آن‌ها و سلب توفیق زیارت و محرومیّت از درک محضر اهل بیت(علیهم السلام) و دیگر شهدای والا مقام کربلاست و زمانی را که زائر صرف تردّد بین این اماکن و تماشای آنها می‌کند، به همان اندازه از تشرّف در صحن و حرم آن بزرگواران و زیارت قبور مطهر آنان محروم می‌شود.

عسکری رسمیت دادن به اماکن جعلی در حالی که آموزه‌های دینی بر خلاف آن است را از مهمترین آثار منفی بردن زائر به این اماکن برشمرد و گفت: مزاحمت برای ساکنان اطراف این اماکن جعلی، تزاحم و تصادم با نامحرم در گذرگاه‌های تنگ این اماکن از دیگر آثار بردن زائر به آنجاست.

در ادامه بروشور کامل این اماکن تقدیم می‌شود:

اماکن غیرمستند درکربلامشخص شد+تصویر

اماکن غیرمستند درکربلامشخص شد+تصویر

منبع:حج