تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , اسفند, ۱۳۹۲ | ۱۴:۰۰:۴۳
کد مطلب : 20012
وزیرسابق اطلاعات در اهواز:

امثال رضوی فقیه می خواهند دوباره استکبار را در کشور حاکم کنند/به دنبال طراحی فتنه های دیگری در نظام جمهوری اسلامی هستند

این ها با این اظهاراتی که دارند دنبال این هستند که درواقع استکبار را دوباره در این کشور حاکم کنند. می خواهند نظام را به ۳۵ سال قبل برگردانند من یک سوالی از اینگونه افراد دارم

به گزارش عصر آبادان به نقل از اهوازنوین،حجت‌الاسلام حیدر مصلحی در گفتگویی درخصوص توهین به مقدسات و شبهه افکنی های افرادی چون رضوی فقیه گفت : امثال رضوی و افرادی که می آیند دیدگاه هایی را مطرح می کنند که با مبانی جمهوری اسلامی سازگاری ندارد، باید بگویم اینها دقیقا دارند همان راه فتنه را پیش می روند، یعنی اعتقاد قلبی من این است که این افراد دنبال این هستند که یک بار دیگر با طرح مباحث اینچنینی زمینه هایی را فراهم کنند که بتوانند با دیدگاه خودشان طراحی فتنه های دیگری را در جمهوری اسلامی داشته باشند .

وزیر سابق اطلاعات افزود : مشکل جدی این ها این است که اسلام را نشناخته اند، انقلاب اسلامی را نشناخته اند، ملت ایران را نشناخته اند، باید بدانند که ملت ایران ملتی است که تحملش بالاست، ظرفیتش بالاست، خصوصا با تجربیات ۳۵ساله ای که دارد در این ۳۵ سال آدم ها، گروه ها، و جریان های مختلفی که با نظام مشکل دارند را تجربه کرده است و ملت ایران دیگر راه خودش را پیدا کرده است.

مصلحی اظهار داشت : ملت ما مشکلات و سختی ها را تحمل می کند، اما اگر فتنه گران به فکر این هستند که بتوانند بر ملت ما حاکم شوند و به نتیجه ای برسند؛ همین جا می گویم که به هیچ وجه اینگونه نیست، ملت ما تا یک مقطعی آنها را تحمل می کند، به موقع هم در مقابلشان می ایستد، کما اینکه همه دیدند در بحث فتنه ۸۸ هم ، ملت تا یک جایی تحمل کرد؛ ولی دیگر در ۹ دی آمد و یکباره کار را تمام کرد.

 

وزیرسابق اطلاعات در ادامه عنوان کرد : امثال رضوی فقیه هم همین طور هستند، این ها با این اظهاراتی که دارند دنبال این هستند که درواقع استکبار را دوباره در این کشور حاکم کنند. می خواهند نظام را به ۳۵ سال قبل برگردانند من یک سوالی از اینگونه افراد دارم ، ببینید به عنوان مثال مصر یک کشوری بوده که به آمریکایی ها وابسته بوده اس و با کمک  آمریکایی ها اداره می شودمی خواهم بدانم چه پیشرفتی تاکنون در کشور مصر به وجود آمده است؟ یعنی بیایند و پیشرفت اقتصادی مصر را برای ما بگویند یا کشورهای دیگری مانند مصر…؟ اما جمهوری اسلامی ۳۵ سال است که با شعارهای ارزشی روی پای خودش ایستاده است سؤال من این است  بیایند بگویند  اکنون جمهوری اسلامی پیشرفت دارد یا آنها؟

حجت‌الاسلام مصلحی در پایان تاکید کرد : آمریکایی ها به هیچ وجه اجازه پیشرفت به هیچ کشوری را نمی دهند چون برهر کشوری که تسلط پیدا کنند سلطه شان به نحوی است که جلوی پیشرفتش را می گیرند  و اجازه نمی دهند استعدادهای بشری به راه  بیفتد ملت ایران اسلامی هم این موضوع را به خوبی فهمیده و مدام هم دارد آن را تجربه می کند تجربیاتش هم برایش خیلی ارزشمند است، مثلا در همین بحث مذاکرات، ملت  ایران نشان داد که از نظامش و از دولت جمهوری اسلامی بر اساس نظر رهبر جمهوری اسلامی حمایت می کند، اما این حمایتش به گونه ای است که نشان می دهد ارزشهایی در این کشور حاکم است و هر کسی از این ارزش ها فاصله بگیرد مردم  به میدان خواهند آمد.