تاریخ انتشار خبر: ۷ , اردیبهشت, ۱۳۹۳ | ۲۱:۰۶:۳۸
کد مطلب : 26963

امضاها‌در مجلس چگونه جمع می شود

صفر نعیمی رز با اشاره به رویدادهای اخیر مجلس، به تشریح برخی اقدامات دور از انتظار نمایندگان مجلس پرداخت.

به گزارش  پانا، صفر نعیمی رز عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس پیرامون اقدام عده ای از نمایندگان مجلس در ایجاد جوسازی منفی علیه قوه مجریه که در چند ماه اخیر به هر بهانه ای صورت گرفته به خبرنگار پارلمانی پانا گفت: این بازی ها متعلق به اقلیت مجلس است که همواره بنای ناسازگاری با دولت دارند و فکر می کنند یک سر و گردن از سایر نمایندگان بالاترند و به خاطر همین خودنمایی ها گاها اعمالی از اینها سر می زند که برای داننده ها، و عاقلین مبرهن است که اینها با آبروی خود بازی می کنند.

وی با تاکید بر این مطلب که بروز اینگونه تنش ها سبب ایجاد فاصله میان مردم و دولت خواهد شد، ادامه داد: چه این حرکات، عامدانه،عاملانه و یا ناآگاهانه باشد؛ چه از طرف اقلیت و چه از طرف اکثریت باشد؛ برای آبروی نظام سودی نخواهد داشت.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در پاسخ به چگونگی جمع شدن بالغ بر ۱۵۰ امضا برای رفع توقیف نشریه وابسته به یکی از این نمایندگان، تصریح کرد: جمع کردن امضا مهم نیست، مهم این است که آیا این اقدام به بار نشست یا ننشست؟ خیلی از نمایندگان امضا می دهند و ۱۰ یا ۱۰۰ امضا فرقی نمی کند، باید ببینید در مرحله عمل پشتیبانی می کنند یا نمی کنند. نمایندگان از یکدیگر رودربایستی دارند؛ می آیند و روبرو می ایستند و می گویند این را امضا می کنی؟ چه بگوید؟ بر مبنای همکاری، همراهی می کند. ولی در مرحله عمل هر کسی کار خودش را انجام می دهد.

نعیمی رز در ادامه با اشاره به حضور زنگنه در مجلس، طرح سوال از وزرا، و ۴ کارت زردی که به کابینه دولت روحانی داده شد، اظهار کرد: در برنامه ای که اخیرا طی آن آقای زنگنه را به مجلس کشاندند مشخص شد که اقلیت و اکثریت مجلس چه گروه هایی هستند. حق زنگنه این نبود و می خواستند از وی انتقام جویی کنند. (اگرچه، نماینده های محترم می توانستند آن زمان که برای سوال از وزیر نفت امضا جمع می شد، در رودربایستی همکاری قرار نگیرند)

وی اما کارت زرد سایر وزرا را ناشی از غرور و یا گاها حمایت بی چون و چرای ریاست جمهوری از فردی دانست و بیان داشت: مجلس خانه بزرگ ملت است و منتخبین کشور در اینجا جمع شده اند؛ البته در مجلس هم خطوط قرمزی وجود دارد. مهم آن است که مصلحت نظام را در نظر گرفته و ببینیم آرمان های امام راحل و منویات مقام معظم رهبری در چه شرایطی محقق خواهد شد. (اگر منظور از این فرد وزرای کارت زردی هستند، این سوال پیش می آید که آیا تا به حال رییس جمهوری داشته ایم که وزرای کابینه خود را بدون حمایت خود رها کرده و منتظر اخطارهای مکرر مجلس شود؟ و اگر منظور فردی خارج از کابینه است که مورد حمایت رییس جمهور قرار گرفته، درگیر این سوال خواهیم شد که همه این رفت و آمد وزرا به مجلس، و اخطارها و کارت زردها اهرم فشار مجلس بر دولت است تا حمایت رییس جمهور را از آن فرد بردارند؟ از کدامیک باید کمتر نگران باشیم؟)

عضو کمیسیون امنیت ملی در پاسخ به این سوال که وقتی نمایندگان نمی توانند تقاضای همکاری را برای امضای خواسته وی رد کنند و به امضای آنچه به آن اعتقاد ندارند تن می دهند؛ آیا در راستای اهداف و مصلحت نظام اقدام کرده اند، خاطرنشان کرد: اگر نماینده در آن لحظه معقول عمل کند بهتر است؛ اما نمی توان انتظار داشت چرا که هرکس نواقصی دارد و فکر می کند آنچه انجام می دهد در آن لحظه معقول، مقبول و مشروع است ولی پس از تامل پی می برد که نه معقول، نه مقبول، و نه مشروع بوده است.

نماینده مردم آستارا در پایان متذکر شد: من نماینده مردمی هستم که مرزبان، مرزدار و مرزنشین هستند. ما باید مطیع فرامین رهبری باشیم چرا که ایشان بیش از همه ما مصالح را در نظر می گیرند و همیشه بنای رهبری بر تعامل میان قوا و همسویی برای مصالح ملی و عمومی است و دامن زدن به مسایل تفرقه انگیز به ضرر نظام و کشورمان است.

انتهای پیام/