تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , مرداد, ۱۳۹۴ | ۲۳:۰۱:۵۳
کد مطلب : 99931

امضای ۲۰۰۰۰نفر برای بازداشت نتانیاهو

طوماری که از دولت انگلیس می‌خواهد نخست‌وزیر اسرائیل را در صورت ورود به لندن بازداشت کند، تاکنون از سوی بیش از ۱۹۰۰۰ نفر امضا شده و انتظار می‌رود شمار امضا‌کنندگان آن باز هم افزایش یابد.

قرار است «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی ماه سپتامبر برای گفت وگو با مقامات انگلیسی به لندن سفر کند.

معترضان به حضور نتانیاهو در انگلیس در اعتراض به سفر وی، با انتشار طوماری در سایت پارلمان انگلستان بازداشت وی در صورت ورود به لندن به دلیل ارتکاب جنایت جنگی را خواستار شده‌اند.
در این فراخوان آمده است، بر اساس قانون بین‌الملل نتانیاهو به دلیل جرایم جنگی و قتل عام ۲ هزار شهروند فلسطینی در سال ۲۰۱۴، باید در بدو ورود به انگلیس بازداشت شود.
این طومار تا لحظه انتشار گزارش به امضای بیش از ۱۹۰۰۰ نفر رسیده و شمار امضاهای آن لحظه به لحظه در حال افزایش است. برای امضای این طومار، فرد حتما باید تبعه یا ساکن بریتانیا بوده و مشخصات خود را دقیقا وارد کند.
در انگلیس اگر بیش از ۱۰ هزار نفر طوماری را امضا کنند، دولت انگلیس به آن پاسخ می‌دهد. دیروز این طومار به حداقل تعداد لازم برای دریافت پاسخ دولت رسید. همچنین اگر طوماری به ۱۰۰ هزار امضا برسد، در پارلمان انگلیس به بحث گذاشته می‌شود.
چند هفته پیش از این و در سالگرد جنگ ۵۱ روزه رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه، فعالان ضدجنگ انگلیسی با حضور مقابل یک کارخانه اسرائیلی به نام «البیت» در نزدیکی شهر بیرمنگهام، فعالیت این کارخانه اسرائیلی را متوقف کردند. معترضان خواستار بسته شدن این کارخانه و توقف تولید پهپاد در آن بودند.
کارخانه «البیت» به عنوان بزرگترین کارخانه اسلحه سازی و ساخت موتورهای یو.وی.ای برای پهپاد در روستای «شن‌استون» واقع است. این کارخانه متعلق به رژیم اشغالگر قدس است و کالاهای ساخته شده در آن به اسرائیل و دیگر کشورهای جهان صادر می‌شود. هم‌چنین پهپادهای «هرمس» ساخته کارخانه «البیت» ستون اصلی حملات هوایی اسرائیل است. سازمان عفو بین‌الملل پیش از این گفته بود احتمالا موتورهای ساخته شده در این کارخانه در حملات هوایی اسرائیل علیه غزه استفاده شده‌اند.
منبع: مشرق