تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , تیر, ۱۳۹۵ | ۰۰:۴۵:۰۹
کد مطلب : 117209
مشاور فرمانده انتظامی خوزستان:

امنیت سکوهای گازی پارس جنوبی در اروندرود برقرار است

مشاور فرمانده انتظامی استان خوزستان گفت:تمهیدات لازم برای برقراری امنیت حمل سکوهای گازی پارس جنوبی در رودخانه اروند و حوزه خلیج فارس اتخاذ شده است

مشاور فرمانده انتظامی استان خوزستان گفت:تمهیدات لازم برای برقراری امنیت حمل سکوهای گازی پارس جنوبی در رودخانه اروند و حوزه خلیج فارس اتخاذ شده است.

سیدرحمان موسوی یکشنبه در حاشیه آیین حرکت سکوهای ۱۹ A و ۲۱ پارس جنوبی از یارد خرمشهر به سمت دریا در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت:برای تامین امنیت سکوهای حمل شده از یارد خرمشهر در رودخانه اروند هماهنگی لازم با تمامی دستگاههای امنیتی اعم از هنگ مرزی و دریابانی خرمشهر و آبادان انجام شده است.

وی اضافه کرد:تامین امنیت سکوهای دریایی حمل شده تا دهانه اروند رود به عهده هنگ مرزی و دریابانی خرمشهر و آبادان بوده و پس از رسیدن به دریا به سایر نهادهای مرتبط هماهنگ شده است.

موسوی اظهار داشت:امروز ما شاهد حمل سکوهای گازی از خرمشهر هستیم که به دست توانمند متخصصان ایرانی ساخته شده بودیم و به این نتیجه رسیدیم که فرمایشات تاریخی حضرت امام راحل که فرمودند امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند، محقق شده است و فرزندان غیور ایران، مردان کارهای بزرگ هستند.

وی ادامه داد:امیدواریم فرزندان دلاور و مقتدر دریابانی و هنگ مرزبانی شهرستان خرمشهر و آبادان با اقتداری مهم و بزرگ سکوهای گازی را به مقصد اصلی برسانند.

عملیات بارگیری سکوی ۱۹ A فاز ۱۹ پارس جنوبی با ظرفیت ۵۰۰ میلیون فوت مکعب از یارد خرمشهر نیز شنبه ۲۹ خرداد آغاز شده بود.

عملیات بارگیری سکوی فاز ۲۱ پارس جنوبی نیز با ظرفیت تولید یک میلیارد فوت مکعب گاز روز شنبه پنجم تیر در آیینی با حضور جمعی از مسئولان نفتی کشوری و استانی از یارد خرمشهر آغاز شد.

مدیرعامل شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران در آیین بارگیری سکوی دو هزار و۷۰۰ تنی فاز ۲۱ پارس جنوبی از یارد خرمشهر در جمع خبرنگاران گفته بود:در راستای اشتغالزایی و بهره گیری حداکثری از توان مهندسی نیروها به ویژه نیروهای بومی، بومی سازی دانش فنی طراحی و ساخت سکوهای نفتی در دستور کار این شرکت قرار دارد.

ابوالقاسم رحمانی اعتبار هزینه شده برای ساخت این سکوی نفتی را ۲۵۰ میلیون دلار اعلام کرد و افزود:با بهره گیری از توان تخصصی نیروهای داخلی، میزان زیادی صرفه جویی ارزی شده است.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس نیز در جریان آغاز عملیات بارگیری سکوی نفتی ۲۱ پارس جنوبی گفته بود:با تکمیل پنج فاز مشترک گازی با قطر، روزانه ۱۴۰ میلیون متر مکعب گاز از این میادین استحصال می شود.

مرجع / ایرنا