تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , خرداد, ۱۳۹۵ | ۲۲:۵۹:۰۴
کد مطلب : 113115

امکان احداث زون نفتی در بندر اروندکنار

مدیر بنادر و دریانوردی آبادان دلیل کاهش عملکرد تخلیه و بارگیری بندر آبادان را تک نرخی شدن بهای سوخت و محدودیت ترخیص و خروج کالای ملوانی در سال گذشته اعلام کرد.

مهندس سفاری از احتمال احداث یک زون نفتی به منظور بانکرینگ و ترانزیت مواد نفتی در بندر اروند کنار باسرمایه گذاری بخش خصوصی خبر داد.

وی با اشاره به احداث این دو پست اسکله برای سوخت‎رسانی به شناورها و ترانزیت مواد نفتی افزود: با توجه به نزدیکی این بندر به خلیج فارس، احداث  این اسکله ها سبب  توسعه و شکوفایی هرچه بیشتر این منطقه خواهد شد.
مدیر بنادر و دریانوردی آبادان با اشاره به ظرفیت اسمی هفتصد هزار تن بندر آبادان و بنادر تابعه آن خاطر نشان کرد: امسال با صدور مجوز وارداتی توسط گمرک ایران برای دو بندر چوئبده و اروندکنار، می توان شاهد رشد چشمگیر ترانزیت کالا و اشتغال در این بنادر شد.
سفاری درباره لایروبی رودخانه بهمنشیر اظهار داشت: در حال حاضر تنها سه فروند شناور مغروقه در بهمنشیر شناسایی شده که مانع جدی برای تردد شناورها است و در صدد خارج سازی آنها هستیم.از سوی دیگر طرح مطالعاتی برای شناسایی مغروقه ها دیگر در این رودخانه در دست بررسی است.
وی با اشاره به اینکه محدودیت های خروج کالای ملوانی امسال نیزادامه دارد گفت:  پیش‎بینی می شود سال جاری نسبت به سال گذشته بهبود عملکرد داشته باشیم.
وی یادآورشد: کاهش عملکرد تخلیه و بارگیری بندر آبادان و بنادر تابعه آن به دلیل تک نرخی شدن بهای سوخت و محدودیت ترخیص و خروج کالای ملوانی در سال گذشته بوده است ./مانا