تاریخ انتشار خبر: ۱ , تیر, ۱۳۹۵ | ۰۱:۴۰:۵۳
کد مطلب : 115199
آزادراه تهران- انتخابات!

انتخاباتی‌ترین پروژه دولت کدام است؟

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه از مسئولان وزارت راه درخواست دارم که قطعه یک آزادراه در نوروز سال ۹۶ زیر بار ترافیک برود، گفت: برای پروژه‌ها مشکل تأمین منابع مالی داریم.

به نوشته روزنامه جوان، در واقع این اظهار نظر به این معناست که پروژه آزادراه را برای انتخابات آماده کنید، البته پروژه‌های عمرانی – انتخاباتی مختص این دولت نبوده و معمولاً این رویه فرصت مناسبی برای خدمت به مردم ایجاد می‌کند تا عملیات‌های اجرایی و نظارتی بر پروژه‌ها و کنترل پروژه‌ها به خصوص به لحاظ تخصیص منابع و زمان افزایش یابد.
اسحاق جهانگیری در جریان بازدید از قطعه یک آزادراه تهران- شمال با بیان اینکه این پروژه به سمبل ناکارآمدی و بی‌عرضگی دولت‌ها تبدیل شده بود، گفت: ۲۰ سال از عمر این پروژه می‌گذرد و همین موضوع باعث شده که برای مردم هم بسیار با اهمیت باشد. وی با اشاره به استفاده از پیمانکاران ایرانی در این پروژه، گفت: ما در توان فنی، محدودیت نداریم اما توان تأمین مالی در کشور وجود ندارد و سیستم بانکی برای تجهیز طرح‌های بزرگ نتوانست اقدامی انجام دهد. جهانگیری با بیان اینکه بنا به گفته وزیر راه و شهرسازی، ۸ هزار میلیارد تومان برای اتمام این پروژه نیاز است، گفت: این در حالی است که در بودجه امسال ۲۰ میلیارد تومان برای این آزادراه تعیین شده که رقمی بسیار اندک است.