تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۲۳:۵۱:۰۴
کد مطلب : 93733

انتخابات در اهواز الکترونیکی برگزار می شود

سخنگوی وزارت کشور از برگزاری انتخابات الکترونیکی در ۹ استان کشور در انتخابات پیش روی مجلس و خبرگان خبر داد.

«حسینعلی امیری» سخنگوی وزارت کشور با اشاره به برگزاری دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در سال جاری گفته است تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی در شهرهای تهران، کرمانشاه، شیراز، مشهد، قم، اصفهان، اهواز، تبریز، کرج چند حوزه دیگر تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات الکترونیکی فراهم خواهد شد.
انتخابات الکترونیکی (E-voting) یکی از خدمات دولت الکترونیکی است که به رای دهنده این امکان را می دهد تا با بالاترین ضریب امنیتی و حفاظتی، رای خود را به صورت الکترونیکی ارایه کند.
وی گفته است با توجه به اینکه با محدودیت اعتبار و بودجه مواجه هستیم و اینکه در مناطق عشایری امکان برگزاری انتخابات الکترونیکی به طور صد در صد وجود ندارد، لذا ما ناچار هستیم که در برخی از مناطق انتخابات غیر الکترونیکی برگزار کنیم.
طبق گفته امیری ، در حال حاضر برنامه‌ریزی‌های لازم برای برگزاری انتخابات الکترونیکی ۹ استان و برخی از شهرستان‌ها صورت گرفته‌ است.
رحمانی فضلی_ وزیر کشور_ در خصوص آخرین برنامه ریزی نحوه برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری گفت: هماهنگی نهایی با شورای نگهبان برای الکترونیکی برگزار کردن این دوره از انتخابات صورت گرفته است.