تاریخ انتشار خبر: ۸ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۴:۲۴:۱۵
کد مطلب : 75184

انتخابات مجلس ‌هفتم اسفند ‌۱۳۹۴

معاون سیاسی وزیر کشور با بیان اینکه انتخابات مجلس ‌هفتم اسفند ‌۱۳۹۴ برگزار می‌شود، گفت: تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات سالم‌‌اندیشیده شد‌.

به گزارش فارس از شهرکرد، محمدحسین مقیمی ظهر امروز در شورای اداری استان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه صیانت از آرای مردم در انتخابات، به شدت مورد تأکید رهبری معظم انقلاب اسلامی است، افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های کارشناسی صورت گرفته، هفتم اسفند سال ۱۳۹۴، به عنوان زمان برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، پیش‌بینی و در نظر گرفته شده است.

مقیمی تأکید کرد: ایجاد شرایط یکسان برای رقابت تمامی کاندیداها و برگزاری انتخابات سالم، به عنوان یکی از مهم‌ترین برنامه‌های مسئولان ارشد وزارت کشور، به شمار می‌رود.
این مسئول افزود: همکاری تمامی دستگاه‌های اجرایی، با مجریان برگزاری انتخابات در سطح ملی و استانی، ضروری بوده و مسئولان مربوطه، موظفند تا امکانات مورد نیاز را، در اختیار استانداری‌ها، فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها قرار دهند.
معاون سیاسی وزیر کشور ایجاد نشاط سیاسی در جامعه به منظور حضور گسترده مردم در انتخابات را ضروری اعلام و تصریح کرد: گسترش فعالیت احزاب، گروه‌ها و سازمان‌های رسمی، به منظور افزایش شور و نشاط انتخاباتی، جزو برنامه‌های اولویت‌دار مسئولان ارشد این وزارتخانه قرار دارد.
وی برگزاری انتخابات سالم را مهم‌ترین برنامه مسئولان اجرایی مربوطه دانست و اظهار داشت: استفاده از امکانات و منابع دولتی، له یا علیه کاندیداها، اقدامی غیرقانونی بوده و ممنوع است.
مقیمی خاطرنشان کرد: تمامی مسئولان و مجریان انتخابات در کشور، به منظور ایجاد رقابت سالم و برقراری محیط دوستانه بین کاندیداهای احتمالی، تلاش جدی انجام می‌دهند.
وی بیان داشت: تضمین برگزاری انتخابات سالم، باشکوه و قانونمند، به عنوان یکی دیگر از مهم‌ترین وظایف و مسئولیت‌های مدیران ارشد وزارت کشور، به شمار می‌رود.
معاون سیاسی وزیر کشور برگزاری انتخابات سالم و صیانت از آرای مردم را حق‌الناس اعلام و اضافه کرد: مسئولان وزارت کشور، تلاش می‌کنند تا در جریان برگزاری انتخابات در مراحل مختلف، حقی از کسی ضایع نشود.
وی مردم را بهترین مدافعان و حامیان نظام جمهوری اسلامی و مسئولان کشور برشمرد و عنوان داشت: حضور گسترده مردم در صحنه‌های مختلف انتخاباتی، همواره مهر تأیید محکمی بر دفاع از آرمان‌های امام راحل، مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) و ولایت‌فقیه بوده است.
مقیمی اظهار کرد: هفتم اسفند سال ۱۳۹۴، در انتخابات دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، مردم کشور، با حضور گسترده‌تر و پرشورتر خود در صحنه انتخابات، مشت محکم دیگری بر دهان استکبار جهانی و بدخواهان نظام جمهوری اسلامی می‌زنند.
وی گفت: حضور گسترده و پرشور مردم در صحنه‌های انتخاباتی، سیاسی و اجتماعی، نشان‌دهنده رضایت عمومی از عملکرد مطلوب مسئولان نظام جمهوری اسلامی است.
معاون سیاسی وزیر کشور تأکید کرد: مردم ایران اسلامی، در ۳۶ سال گذشته، با حضور پررنگ خود در صحنه‌های مختلف مربوط به دفاع از کشور، توانسته‌اند وفاداری خود را به نظام جمهوری اسلامی و همچنین خشم و انزجارشان را از ایادی استکبار جهانی، ثابت کنند.
وی افزود: تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات سالم، قانونمند و باشکوه در هفتم اسفند سال ۱۳۹۴، ویژه انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی اندیشیده شده و آیین‌نامه‌ها و بخشنامه‌های مربوط به آن، در زمان مناسب، به مسئولان دستگاه‌های اجرایی در سطح ملی و استانی ابلاغ می‌شود.
مقیمی تصریح کرد: با همکاری و همراهی مردم و مسئولان با یکدیگر و همچنین با تبلیغات سالم از سوی کاندیداهای احتمالی، انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، با سلامت و مشارکت بالا برگزار می‌شود.