تاریخ انتشار خبر: ۲۶ , آبان, ۱۳۹۴ | ۲۰:۰۷:۳۳
کد مطلب : 103912

انتخاب گزینشی رسانه‌ها برای نشست خبری معاون رئیس جمهور

انتخاب گزینشی خبرنگاران برای پوشش برنامه‌های دولت در استان خوزستان دیگر به امری عادی تبدیل شده است گویا برنامه دولت برای حذف منتقدان به مدیران استانی نیز سرایت کرده است.

به گزارش رهیاب، انتخاب گزینشی خبرنگاران برای پوشش برنامه‌های دولت در استان خوزستان دیگر به امری عادی تبدیل شده است گویا برنامه دولت برای حذف منتقدان به مدیران استانی نیز سرایت کرده است.
چند روز پیش بود که بسیاری از رسانه‌های کشور از جمله خبرگزاری‌های فارس، تسنیم و نسیم و دیگر رسانه‌های مهم کشور برای نشان دادن اعتراض خود به سیاست برخورد خشن دولت با منتقدان از حضور در نمایشگاه مطبوعات امتناع کردند و این موضوع مورد استقبال بسیاری از فعالان مطبوعات واقع شد.
متأسفانه در استان خوزستان هم برای ارائه پرسش‌های موافق از مسئولان ارشد دولت تدبیر در انتخاب خبرنگاران سلیقه‌ای عمل می‌شود و فقط افراد خاص و رسانه های هماهنگ با دولت اجازه ورود به استانداری خوزستان را دارند.
نکته جالب ماجرا آنجاست که چندی پیش هیئت داوران سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی ایران عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان را به عنوان مدیر ارشد ارتباط گستر ایران در سال ۹۴ انتخاب کرد؛ انتخابی که بنا بر اعلام این هیئت به دلیل ارتباط مناسب و تعامل با رسانه‌ها عنوان شده است.
جمال درویش مشاور استاندار خوزستان و در واقع مدیر بازنشسته روابط عمومی استانداری معتقد است: رسانه‌های خوزستان دچار روزمرگی شده‌اند و منتظر هستند اتفاقی رخ بدهد و چند روزی درباره آن مانور دهند؛ رسانه‌های خوزستانی تاکنون نتوانستند بخش اعظمی از رسالت خود را انجام دهند.
وی می‌گوید: نه مسئولان باید مسیر تملق را پیش بگیرند و بخواهند رسانه‌ها همه چیز را گل و بلبل ببینند و نه رسانه‌ها خدمات دولت را نادیده بگیرند. متأسفانه برخی از رسانه‌های ما تملق گرا هستند و شده که ما با آن رسانه تماس می‌گیریم که مطلب منتشر شده را حذف کنند چرا که طوری تملق می‌کنند که نتیجه عکس می‌دهد.
متأسفانه با اینکه درویش به این موضوع اذعان داشته اما برای برنامه‌های رسمی و نشست‌های خبری مسئولان دولتی در خوزستان از خبرنگاران این رسانه‌ها استفاده بیشتری می‌کند و سیاست حذف منتقدان دولت را در پیش گرفته است.
فرج الله خبیر معاون سیاسی و اجتماعی استاندار خوزستان نیز چندی پیش گفت: با وجود تعداد زیاد روابط عمومی ها در خوزستان، اما نمره آنها در ارتباط با مردم و معرفی دستگاه خود نمره خوبی نیست.
وی می‌گوید: باید روابط عمومی ها از نظریات کارشناسان مجرب استفاده و نسبت به نارسایی های خود اقدام کنند.
به گزارش رهیاب، حالا باید دید که استانداری خوزستان برای رفع این نارسایی‌ها اقدامی می‌کند و یا اینکه همان مسیر خود یعنی حذف منتقد را دنبال می‌کند.
امروز استانداری خوزستان از ورود خبرنگاران رهیاب به استانداری برای شرکت در نشیت خبری معاون رئیس جمهور جلوگیری کرد برخوردی که پیش از این هم سابقه داشته است از ما به شما نصحیت”این راه به ترکستان می رود”
انتهای پیام/