تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , خرداد, ۱۳۹۵ | ۲۱:۵۶:۱۴
کد مطلب : 112882

انتشار عکسی فجیع از «ایلان» جدید+ عکس

هنوز خاطرۀ کودکِ آوارۀ سوری “ایلان” که طعمۀ امواج شد، از ذهن ها پاک نشده است که نوزاد یک ساله دیگری در دریای مدیترانه غرق شد.

، سازمان “کودکان را نجات دهید” عکسی از یک نوزاد بر روی دست های امدادگری آلمانی منتشر کرد که پیکرِ بی جانش در دریای مدیترانه از آب گرفته شده بود.

العالم نوشت؛ این نوزاد که به نظر می رسد یک سال داشته باشد، روز جمعه پس از غرق شدن یک قایقِ مملو از مهاجر، از آب گرفته شد. ئپس از غرق شدن این قایق، ۴۵ تن از پناه جویان، بی جان به بندر ریگیو کالابریا در ایتالیا به ساحل رسیدند و ۱۳۵ تن، زنده از آب گرفته شدند.مارتین، که در قایق وابسته به سازمان بشردوستِ “سی واچ” آلمان در آب های میان لیبی و ایتالیا کار می کند، می گوید: وقتی این کودک را از آب گرفتم، دستانش خشک شده بود.قایقِ واژگون شدۀ پناه جویان،  پنج شنبۀ گذشته، سواحل لیبی در نزدیکی صبراته را به مقصد ایتالیا ترک کرده بود.

سازمان کودکان را نجات دهید، با انتشار این عکس فجیع، اعلام کرد: اگر می خواهید دیگر چنین عکس هایی نبینید، از تولید چنین عکس هایی خودداری کنید. این سازمان تاکید کرد: جامعۀ اروپا باید این عکس ها را ببینید، زیرا این مصیبت ها، نتیجۀ سیاست خارجی اروپاست.