تاریخ انتشار خبر: ۸ , تیر, ۱۳۹۳ | ۱۱:۰۴:۳۱
کد مطلب : 34251
اقدام دیگر آل خلیفه در اهانت به شیعیان

انتشار کتاب‌هایی اهانت آمیز ضد شیعیان توسط اداره ارشاد دینی بحرین

اداره ارشاد دینی وابسته به وزارت دفاع بحرین در اقدامی طایفه گرایانه، کتاب‌هایی را منتشر کرده که در آن مطالبی تکفیری و اهانت آمیز ضد شیعیان مطرح شده است.

به گزارش عصر آبادان ،به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، درحالیکه شیعیان اکثریت جامعه بحرین را تشکیل می دهند، اداره ارشاد دینی وابسته به وزارت دفاع بحرین در اقدامی طایفه گرایانه، کتابهایی را منتشر کرده که در آن مطالبی تکفیری و اهانت آمیز ضد شیعیان مطرح شده است.

 کتاب “نور سنت و تاریکی های بدعت در کتاب و سنت” نوشته س”عید القحطانی”، شیعیان را بخاطر اعتقاداتشان مانند زیارت اهل قبور و ضریح رسول اکرم (ص) و ائمه علیهم السلام در عربستان و عراق و ایران کافر دانسته است.
سایت خبرگزاری “براثا” نوشت: در این کتاب شیعیان به عنوان رافضی، بدعت گذار و از فرقه های گمراه معرفی شده‌اند. و فرقه‌های اسماعیلیه، النصیریه، دروز و دیگران نیز بخشی از شیعیان معرفی شده‌اند.
این کتاب که در بین نیروهای وزارت دفاع رژیم آل خلیفه توزیع شده است، جشن‌ها و مراسم شیعیان و برخی فرقه های دینی برای میلاد رسول اکرم صلی الله علیه و آله و عید گرفتن، همچنین جشن گرفتن در مناسبت عروج پیامبر اکرم و جشن نیمه شعبان را مشابه اعیاد یهودیان و مسیحیان دانسته است.
اداره ارشاد وزارت دفاع همچنین با هزینه خود کتاب دیگری را نیز از همین نویسنده با عنوان ” نور توحید و ظلمات شرک در پرتو کتاب و سنت ” چاپ کرده، که همان محتوای تکفیر را دارد، و یکی از کتابهایی است که در بین نیروهای وزارت دفاع توزیع شده است.
بر اساس گزارش کمیته مستقل، ارتش بحرین که در آن شیعیان حضور ندارند در انهدام ۳۸ مسجد شیعیان و نوشتن عبارات توهین آمیز در داخل برخی مساجد دست داشته است. عناصر برخی سازمان ها و نهادهای امنیتی رژیم آل خلیفه نیز در سه سال گذشته در حمله به مراسم دینی مردم بحرین دست داشته اند.