تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۱۸:۳۴:۳۱
کد مطلب : 31465
در جلسه شورای ورزش خوزستان:

انتقاد استاندار خوزستان از اداره ورزش و جوانان و آموزش و پرورش/اگر قرار بر این باشد قطعا راه به جایی نخواهیم برد

مقتدایی با انتقاد از آموزش و پرورش و ورزش و جوانان گفت:دونهاد هستند که من می بینم اینقدر سرد و بی تفاوت و بی روح هستند ، چه شخصیت حقیقی اش چه حقوقی اش ، طرز کار در استان این نیست ، خوب نتیجه اش هم این است که در رفتارهای اجتماعی دچار یک هرج و مرجی شده ایم که هرکسی از غفلت دیگری میخواهد استفاده کند راحت به حقوقش ضرر می رساند.

به گزارش رهیاب نیوز، عبدالحسین مقتدایی استاندار خوزستان در دومین جلسه شورای ورزش استان خوزستان گفت:من شورای آموزش و پرورش را تشکیل ندادم تا زمانی که برنامه خود را ارائه دادندودقیقا برای هر موضوعی برنامه ریزی شد.

وی افزود:احساس من این است که به این موضوع حساس نیستیم ، حالا ده استاندار دیگر هم بیاید بنشیند ، ده مسئول دیگر هم بیاید بنشیند یک اظهار نظر سطحی بکنند و بروند اگر قرار بر این باشد قطعا راه به جایی نخواهیم برد.

مقتدایی عنوان کرد:ما در استان دو مجموعه مولد داریم ، یکی آموزش و پرورش و دیگری همین مجموعه ورزش و جوانان ماست ، خروجی هایی که باید افتخار بیافرینند اینجا هستند ، کسانی که باید دنبال کسب و کار و علم بروند آنجا هستند ، این ها مجموعه های پایه هستند.

وی ادامه داد:اگر ما به این دومجموعه توجه نداشته باشیم باید دست به دامن سردار اسحاقی و مجموعه آن ها بشویم که معتاد و سارق و متخلف نداشته باشیم.

استاندار خوزستان تصریح کرد:کم کاری دو مجموعه قوی و گسترده به نام آموزش و پرورش و ورزش و جوانان موجب مصیبت هایی است که باید نیروی انتظامی ما  و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر برای آن وقت صرف کند.

عبدالحسن مقتدایی گفت:این دقیقا مثل همان واجب التعلیم است که اگر ما در ابتدا به آن رسیدگی نکند تلمبار می شود و می شوند یک عده آدم بی سواد و آموزش و پرورش باید برای تعداد بیسوادانی که در منزل هستند و در سطح استان و در راس آن اهواز وجود دارند بنشیند ببیند چه باید بکند و چه نسخه ای بپیچد.

وی افزود:آن آدم بی سواد می شود متخلف راهنمایی رانندگی ، عدم رعایت حقوق شهروندی ، بی ادبی کردن و تعرض کردن به دیگران ، احترام نگذاشتن به زن و فرزند و خانواده ، نتیجه بی سوادی این می شود.

وی در ادامه گفت:هروقت هزینه زندان می رود بالا ، هروقت هزینه مبارزه با مواد مخدر می رود بالا ، هروقت هزینه پرداختی خسارت بیمه جانی و مالی می رود بالا بیانگر این است که ما در پایه کار نکردیم ،

مقتدایی با انتقاد از آموزش و پرورش و ورزش و جوانان گفت:دونهاد هستند که من می بینم اینقدر سرد و بی تفاوت و بی روح هستند ، چه شخصیت حقیقی اش چه حقوقی اش ، طرز کار در استان این نیست ، خوب نتیجه اش هم این است که در رفتارهای اجتماعی دچار یک هرج و مرجی شده ایم که هرکسی از غفلت دیگری میخواهد استفاده کند راحت به حقوقش ضرر می رساند.

استاندار خوزستان عنوان کرد:اتفاقاتی که الان در جامعه می افتد چه هستند؟ یک آدم تن پرور می رود به سمت مواد ، آدم تن پرور این است دیگر ،  یا جوانی که در وضع غلیان های جوانی است اگر امکان نباشد که حرفه ای یا همگانی ورزش کند ، خوب معلوم است تفریحش را می رود جای دیگر ، تفریحش را می رود در تاریک خانه ، از قلیان در پارک شروع می کند ، بعد می آییم طرح می دهیم که چه کار کنیم که مراکز توزیع قلیان و دخانیات را جمع کنیم.

وی تاکید کرد:اولش را ببند ، واجب التعلیم را اگر از اول ببندید بی سواد نیست ، اگر شما درست کار کنید این اتفاقات نمی افتد که ما جوانی داشته باشیم تن پرور وقتی هیکل ش را نگاه می کنی دلت می سوزد که با کلی هرمون و تغذیه می خواهد هیکلش را پرورش بدهد!

مقتدایی گفت:تقویت نیروی قهرمانی یک اصولی دارد ، نباید ما در ورزشمان دچار دوپینگ  شویم ، دچار زد و بند و دلالی باشیم ، وقتی خروجی ما محدود می شود دلالی بین تیم ها بیشتر می شود ،

استاندار خوزستان گفت:باید روی این همه جوان کار شود ، چه کسی باید کار کند؟ الان دوجلسه است برگزار می شود احساس می کنم نسبت به این موضوع بی مسئولیتی می شود. مسئولید عزیزان ، چه شخصیت های حقیقی چه شخصیت های حقوقی ، از تعلل ما یک جوانی اگر از استعدادش استفاده نشود مسئولیم . در هرخانواده ای که ما بتوانیم زمینه ای ایجاد کنیم که ورزش همگانی در جهت سلامتی داشته باشند و ایجاد نکنیم مسئول هستیم. نتیجه اش می شود قند بالا و چربی بالا و هزار و یک مرضی که هست ،

وی اضافه کرد:آن ورزش همگانی مان که باید التماس کنیم ، باید پراید جایزه بگذاریم؟ باید ده تا وسیله دیگر جایزه بگذاریم تا به میدان بیایند یا باید از چیز دیگری مایه بگذاریم؟