تاریخ انتشار خبر: ۹ , تیر, ۱۳۹۳ | ۱۲:۴۷:۰۳
کد مطلب : 34430

انتقاد شدید تجزیه طلبان کرد از پژاک به دلیل شرکت در نشست گروهک خلق عرب

حضور گروهک تروریستی پژاک در نشست تجزیه طلبان خلق عرب که طی روزهای گذشته در لاهه هلند برگزار شد موج انتقاد واعتراض گروهک های ضدانقلاب پان کردیسم را برانگیخت و این گروه ها نسبت به حضور پژاکی ها در این نشست به شدت معترض شدند.

به گزارش سرویس مانیتورینگ،حضور گروهک تروریستی پژاک در نشست تجزیه طلبان خلق عرب که طی روزهای گذشته در لاهه هلند برگزار شد موج انتقاد واعتراض گروهک های ضدانقلاب پان کردیسم را برانگیخت و این گروه ها نسبت به حضور پژاکی ها در این نشست به شدت معترض شدند.

ماجرا از این قرار است که منتقدین می گویند نقشه ای که تجزیه طلبان خلق عرب برای خوزستان در نظرگرفته اند بیش از ۷۰ در صد مناطق آن کردی  ولری است لذا حضور پژاک در اینگونه نشست ها یعنی پذیرفتن نقشه خیالی الاحواز که مناطق کردی را نیز در برمی گیرد و این دهن کجی به کردها ولرها می باشد.

آن ها همچنین معتقدند که هیچ نیروی سیاسی چپ، راست و میانه ایرانی در این نشست شرکت نکرده است و همین مساله نشان دهنده عدم پذیرش دیدگاه های تجزیه طلبان خلق عرب در بین سایر گروه های ضدنظام جمهوری اسلامی است و پژاک با حضور در چنین نشستی نشان داده که قائل به کنار گذاشتن برخی مطالبات خود است.

 

گفتنی است طی روزهای گذشته نشست یکی از گروه های تجزیه طلب خلق عرب با حضور برخی از معارضین سوری،عراقی وفلسطینی و همچنین گروهک های تروریستی همچون پژاک در شهر لاهه هلند برگزار شد.