تاریخ انتشار خبر: ۹ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۲۲:۱۱:۳۷
کد مطلب : 75287
سعدون زاده نماینده آبادان در مجلس شورای اسلامی:

انتقال آب از سرشاخه های کارون عامل ایجاد ریزگردها در خوزستان است / آبادان در مسیر سلامت ، رنج های فراوانی متحمل شده است

عصر آبادان: نماینده آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت:بحث ریزگرد ها و طوفان شنی که به دلیل انتقال آب از سرشاخه های کارون دامن گیر جلگه خوزستان شده یکی از مباحث بسیار مهمی است که باید مورد توجه دولت تدبیر و امید قرار بگیرد.

به گزارش عصر آبادان ، جواد سعدون زاده نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات حوزه سلامت در آبادان اظهار داشت:آبادان در مسیر سلامت رنج های فراوانی متحمل شده و در بُعد ایجاد در آمد پایدار که می تواند سلامت جسم و جان جوانان را مارا تأمین کند به آن جایگاه اصلی و اساسی خودش نرسیده است.

وی افزود: علیرغم وجود ظرفیت های بالقوه در آبادان مانند بنادر ۳ گانه و منطقه آزاد ، پالایشگاه و پتروشیمی و ظرفیت های مهم دیگر اما این ظرفیت ها هنوز بارور نشده و مشکلات فراوانی از جمله در حوزه سلامت ، مردم این منطقه را آزار می دهد.

دکتر سعدون زاده همچنین گریزی به معضل ریزگردها در استان زد و خاطرنشان کرد: بحث ریزگرد ها و طوفان شنی که به دلیل انتقال آب از سرشاخه های کارون دامنگیر جلگه خوزستان شده یکی از موضوعات مهمی است که باید مورد توجه دولت تدبیر و امید قرار گیرد.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی البته در ادامه از دولت به دلیل متوقف کردن پروژه انتقال آب کارون تقدیر کرد گفت: از رئیس جمهور و معاون اول ایشان تشکر می کنم که با متوقف کردن پروژه انتقال آب از سرشاخه های کارون باعث شدند تا خوزستان در بحث سلامت ، تأمین آب شرب و کشاورزی گام های اساسی بردارد.