تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۰۵:۲۰:۵۲
کد مطلب : 88277
نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا؛

انتقام شیرین بارسا از بایرن ‌مونیخ/ حسرت فینال بر دل شاگردان پپ +تصاویر

آبی و اناری پوشان بارسلون موفق شدند در مجموع با حذف بایرن مونیخ پر مدعا علاوه بر صعود به فینال لیگ قهرمانان اروپا، انتقام شکست سنگین دو فصل پیش را بگیرند.

 تیم‌های بایرن مونیخ و بارسلونا دیدار برگشت خود در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا را از ساعت ۲۳:۱۵ سه شنبه شب در ورزشگاه آلیانز آره‌نا برگزار کردند که در پایان تیم بایرن مونیخ با حساب ۳ بر ۲ از سد مهمان خود گذشت. اما آبی اناری‌ها با وجود این باخت در مجموع ۵ بر ۳ برنده شدند و به فینال راه یافتند. (فیلم گلهای دیدار بایرن مونیخ – بارسلونا را در اینجا ببینید)مهدی بن‌عطیه (۷)،‌ روبرتو لواندوفسکی (۵۹) و توماس مولر (۷۴) برای بایرن و نیمار (۱۵ و ۲۹) برای بارسلونا گلزنی کردند.

نتایج کامل، جدول رده بندی و گلزنان لیگ قهرمانان اروپا

ترکیب بارسلونا:

تر اشتگن، جرارد پیکه، خاویر ماسکرانو، جوردی آلبا، دانیل آلوس، ایوان راکیتیچ، سرخیو بوسکتس، آندرس اینیستا، لوییس سوارس، لیونل مسی و نیمار

ترکیب بایرن:

مانوئل نویر، مهدی بن عطیه، رافینیا، جروم بواتنگ، خوان برنات، ژابی آلونسو، تیاگو آلکانترا، فیلیپ لام، توماس مولر، باستین شواین‌اشتایگر و روبرت لواندوفسکی.

شرح گل های بازی

دقیقه ۷ (۱-۰، بن عطیه): کرنر ارسالی ژابی آلونسو را مهدی بن عطیه بدون هیچ مزاحمتی با ضربه سر خود به گوشه دروازه بارسلونا فرستاد.

 دقیقه ۱۵ (۱-۱، نیمار): پاس در عمق تماشایی مسی در مقابل دروازه به لوئیز سوارز رسید تا وی با پاس در عرض خود نیمار را در مقابل دروازه خالی نویر به گل برسد.

  دقیقه ۲۹ (۲-۱، نیمار): باز هم همکاری MSN و یک گل دیگر! این بار ضربه سر مسی در میانه میدان با فرار سوارز همراه شد تا پاس دقیق وی به نیمار با مهار عالی و ضربه چکشی دقیق وی به گل برتری بارسلونا تبدیل شود.

 دقیقه ۵۹ ( ۲-۲، لواندوفسکی): توپ در پشت محوطه جریمه به لواندوفسکی رسید تا وی با حرکت هنرمندانه خود خاویر ماسکرانو رو پشت سر گذاشته و با یک بغل پای بی نقص توپ را به گوشه دروازه تراستگن بفرستد.

  دقیقه ۷۴ ( ۳-۲، مولر): این بار توپ در روی خط محوطه جریمه به توماس مولر رسید تا او باشد که با بغل پای تماشایی و دقیق خود هیجان را به بازی برگرداند.


نیمه اول این دیدار مهیج با یک گل به سود بایرن مونیخ خاتمه یافت. این در حالی بود که نخستین جرقه بازی را بارسا زد. در دقیقه ۴ بازی راکیتیچ پشت مدافعان بایرن صاحب توپ شد و در حالی که نویر را مقابل داشت از زاویه‌ای نسبتا بسته ضربه خود را زد که دروازه‌بان بایرن آن را به کرنر فرستاد.بعد از آن نوبت به بایرن رسید که چندین بار روی دروازه بارسلونا فشار وارد کند. بعد از چند حرکت خوب توسط لواندوفسکی و مولر روی یک ضربه کرنر بود که بن عطیه دروازه بارسلونا را گشود. این مدافع پیش تاخته در حالی که هیچ بازیکنی از بارسا را مامور مهار خود نمی‌دید با ضربه سر در دقیقه ۷ نخستین گل مسابقه را به ثمر رساند.

انتقام شیرین بارسا از بایرن ‌مونیخ/ حسرت فینال بر دل شاگردان پپ +تصاویر

بارسلونا که انتظار دریافت این گل زودهنگام را نداشت برای دقایقی کوتاه فشارهای دیگری را از سوی میزبان متحمل شد اما در دقیقه ۱۵  کار را به تساوی کشاند. مسی با یک پاس زیبا سوارز را پشت مدافعان صاحب توپ کرد و او هم با پاس عرضی خود به نیمار این فرصت را داد تا با یک بغل پا دروازه بایرن را باز کند. نویر و مدافعان بایرن روی حرکت اولیه سوارز معترض بودند و اعتقاد داشتند حرکت وی مشکوک به آفساید بود.

انتقام شیرین بارسا از بایرن ‌مونیخ/ حسرت فینال بر دل شاگردان پپ

فشار حملات بایرن بعد از این گل از سر گرفته شد و ترشتگن دروازه‌بان آلمانی بارسلونا در دقیقه ۱۷ یک موقعیت عالی را از میزبان با واکنشی دیدنی گرفت. پس از آن بارسلونا سعی کرد بازی را با پاسکاری‌های متوالی و مالکیت توپ تا حدی آرام کرده و تحت کنترل خود در آورد.

در دقیقه ۲۶ بازی بار دیگر این لواندوفسکی بود که با ضربه خود ترشتگن را به واکنش واداشت. یک دقیقه بعد مسی روی پاس نیمار در میان سه مدافع حریف ضربه نه چندان محکمی زد که نویر آن را مال خود کرد.

بارسلونا در دقیقه ۲۹ به گل دوم خود رسید. این بار هم نیمار گلزنی کرد و بار دیگر روی پاس سوارز. جالب‌تر اینکه حرکت اول را این بار هم مسی آغازگر بود. ستاره آرژانتینی در میانه میدان با ضربه پش سر خود سوارز را به حرکت در آورد تا او با پیشروی و پاس عرضی نیمار را در موقعیت گلزنی قرار دهد. بازیکن برزیلی هم با یک استپ و ضربه سر ضرب دقیقه نویر را برای دومین بار تسلیم کرد.

انتقام شیرین بارسا از بایرن ‌مونیخ/ حسرت فینال بر دل شاگردان پپ +تصاویر
انتقام شیرین بارسا از بایرن ‌مونیخ/ حسرت فینال بر دل شاگردان پپ

در دقیقه ۳۷ بازی ضربه سر دیدنی شواین اشتایگر را ترشتگن به کرنر فرستاد تا برتری بارسا پابرجا بماند.

دروازه بارسلونا در دقیقه ۴۰ بازی به شکل معجزه آسیایی بسته ماند. لواندوفسکی به ناگاه خود را با ترشتگن تک به تک دید اما ضربه او را دروازه‌بان بارسا در مرحله اول عالی مهار کرد و در حالی که توپ در حال رد شدن از خط دروازه بود این دروازه‌بان قبل از اینکه همه توپ از خط رد شود دفع کرد تا در نهایت این نیمه با برتری بارسا خاتمه یابد.

انتقام شیرین بارسا از بایرن ‌مونیخ/ حسرت فینال بر دل شاگردان پپ +تصاویر

بارسلونا نیمه دوم را با یک تغییر آغاز کرد. سوارز که دو پاس گل داده بود در بین دو نیمه جای خود را به پدرو داد. روند بازی دو تیم در این نیمه تغییری نکرد. بارسا در پی آرام کردن بازی و میدانداری بود و بایرن هم با پاسکاری‌های سریع و فرار از جناحین سعی داشت دفاع بارسلونا را باز کند.

بایرن مونیخ در دقیقه ۶۰ بازی به گل دوم خود دست یافت. یک توپ ربایی از مونیخی‌ها در میانه میدان و ارسال آن برای لواندوفسکی در حالی که این مهاجم روی خط محوطه جریمه حریف بود و ماسکرانو را نیز پیش روی داشت با حرکت انفرادی دیدنی مهاجم بایرن و ضربه دقیق او همراه شد تا کار دو تیم در این لحظه به تساوی در عدد ۲ برسد.

انتقام شیرین بارسا از بایرن ‌مونیخ/ حسرت فینال بر دل شاگردان پپ

چند دقیقه بعد این مولر بود که در شلوغی محوطه جریمه بارسلونا با یک چرخش و ضربه ناگهانی تا آستانه گل سوم بایرن پیش رفت. بارسلونا که به دنبال آرام کردن بازی و کاهش فشار حریف بود در دقیقه ۷۰ یک تغییر دفاعی را با تصمیم انریکه ایجاد کرد. متیو، مدافع فرانسوی جایگزین راکیتیچ شد که یک اخطار هم داشت.

بایرن مونیخ در دقیقه ۷۵ به گل سوم خود رسید. چند حرکت خوب پشت محوطه جریمه بارسلونا با پاس به عقب برای مولر و ضربه بغل پای دقیق این بازیکن همراه شد تا اینگونه دروازه بارسلونا برای سومین بار گشوده شود. انریکه در پی این گل ژاوی را جایگزین اینیستا کرد.

انتقام شیرین بارسا از بایرن ‌مونیخ/ حسرت فینال بر دل شاگردان پپ

بایرن مونیخ در ۱۰ دقیقه پایانی بازی با پرسینگ در تمامی نقاط زمین بارسلونا را تحت فشار فراوانی قرار داد تا شاید به گل چهارم نیز برسد. گواردیولا حتی گوتزه تازه نفس را هم به میدان فرستاد اما دفاع فشرده بارسلونا این اجازه را از بایرن گرفت تا بازی با همان برتری ۳ بر ۲ بایرن مونیخ خاتمه یابد.

انتقام شیرین بارسا از بایرن ‌مونیخ/ حسرت فینال بر دل شاگردان پپ +تصاویر

بدین ترتیب بارسلونا به لطف برتری مقتدرانه ۳ بر صفر در نیوکمپ در مجموع ۵ بر ۳ برنده شد تا نخستین فینالیست این دوره از مسابقات لیگ قهرمانان اروپا باشد. در صورتی که رئال مادرید هم در بازی چهارشنبه شب یوونتوس را در مجموع دو بازی رفت و برگشت از پیش روی بردارد باید شاهد یک ال کلاسیکو در فینال لیگ قهرمانان باشیم.

دیدار فینال روز ۱۶ خرداد در ورزشگاه المپیک برلین برگزار خواهد شد.

منبع: مشرق