تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , تیر, ۱۳۹۵ | ۲۲:۴۰:۲۱
کد مطلب : 118666
مدیرعامل شرکت پولاد فرایند بین‌الملل اروند:

انحصار تولید مخازن حمل مواد با فشار بالا شرکت‌های ایتالیایی توسط متخصصان ایرانی شکسته شد

مدیرعامل شرکت پولاد فرایند بین‌الملل اروند گفت: تولید مخازن مخصوص حمل مواد با فشار بالا تنها در انحصار شرکت‌های ایتالیایی بود اکنون این مخازن در یاردهای تأسیسات دریایی خرمشهر تولید می‌شود و درواقع انحصار تولید از دست ایتالیایی‌ها خارج شد.

 

تولید ملی اقتصاد مقاومتی

روح‌الله رضایی آدریانی عصر امروز در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه خرمشهر اظهار داشت: تولید مخازن مخصوص حمل مواد با فشار بالا تنها در انحصار شرکت‌های ایتالیایی بود که خوشبختانه اکنون این مخازن در محل یاردهای تأسیسات دریایی خرمشهر در حال تولید هستند و در واقع انحصار از دست تولیدکنندگان ایتالیایی خارج شد.

وی افزود: از سال ۸۹ پروژه تولید مخازن حمل مواد با فشار بالای مورد نیاز فازهای ۱۲، ۱۵، ۱۶، ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی توسط این شرکت و متخصصان ایرانی در حال تولید است، اکنون نیز سه مخزن مربوط به فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی در دست تولید است که در روزهای آینده به سکوهای گازی منتقل می‌شود.

مدیرعامل شرکت پولاد فرایند بین‌الملل اروند عنوان کرد: تاکنون بیش از ۸۰ مخزن حمل مواد با فشار بالا توسط این شرکت برای پروژه‌های مختلف تولید و نصب‌شده است، تولید مخازن در داخل کشور توانسته هزینه‌های ناشی خرید مخازن ایتالیایی را کاهش دهد.

وی گفت: این شرکت موفق شده با بومی‌سازی تولید مخازن حمل مواد با فشار بالا برای بیش از ۱۰۰ نفر اشتغال‌زایی کند همچنین این شرکت اکنون تنها با ۳۰ درصد ظرفیت تولید خود فعالیت می‌کند که در صورت افزایش واگذاری پروژه شاهد افزایش اشتغال در این شرکت خواهیم بود.

رضایی بیان کرد: اکنون در حال تجهیز کارگاه در پالایشگاه تبریز برای تولید مخازن ۲۰هزار مترمکعبی هستیم، برای ساخت مخازن موردنیاز پالایشگاه نفت آبادان و فعالان بخش صنعت استان بصره کشور عراق مذاکراتی داشتیم که امیدواریم نتیجه مذاکرات انعقاد قرارداد باشد.

منبع:تسنیم

انتهای پیام/